Yarın sabah erken uyan ve

0
1163
views

Yarın sabah erken uyan ve çık sokaklara. Yavaş yavaş yürü, etrafındaki insanları izle. Yarısından çoğu bir yerlere yetişmeye çalışıyor ya da bir yerlerde derdini önüne almış düşünüyor olacak. Mendil satan çocuklar, savaştan kaçıp sokak kenarlarında dilenenler ya da meyve-sebze seçer gibi seçilen mültecilerin saatlerce iş beklemesine şahitlik edebilirsin, bunlara her gün rastlayabilirsin hatta onlara denk gelince üzülebilirsin ya da o an çok işin vardır onlar hiç dikkatini çekmez. Yarın onlara dikkatlice bak ve düşün, amaç ne? Hayat mı zor, yoksa biz mi hayatı zor hale getiriyoruz? Eskiden de böyle miydi, yoksa günümüzde mi böyle?

”Başarmak ve en iyisi olmak”
Yaşamak gayesinin yerini sürekli çalışmak, başarmak aldı. Başarmaya çalışırken yaşamayı unutuyoruz, etrafımızdaki olup biten olaylar ilgimizi çekmiyor. Sadece tek bir şeye odaklanmışız, ”başarmak ve en iyisi olmak”. Hatta başarmak için en yakınımızdaki insanları bile umursamaz hale geliyoruz.

İlgili Haber
Büt Dergisi'nin 28.sayısı çıktı!

Biz böyle miydik, sonra mı böyle olduk? Eskiyi bilmem de günümüzde bakınca anlaşılan büyük sorunlarımız var, yaşamak sorunsalı. Ölümün olduğu yerde yaşamayı göklere çıkaran bizler, kazandığımız başarının bir gün yok olacağını unutarak umursamazca yaşıyoruz, belkide dünya hep böyleydi ve içindekiler hep böyle yaşardı, belkide hiç barış gelmemişti. Belkide dünya adlı gemi çoktan batmıştı ve bizde bu batan gemide yaşamaya çalışıyorduk.

Kamaradan çıkma vakti geldi artık!
Bir gün umutlu ve inançlı insanlar kamaralarından çıkarlar ve bu batan gemiyi bu büyük okyanustan kurtarırlar. Çok zor olacak fakat ben buna inananlardanım. Bir gün o batan gemi mavi suların en üstünde güneşe selam duracak ve herkes kendi toprağında yaşayacak, bütün insanlık değerli hale gelecek. Bizler bu batan gemide mülteciyiz ve hepimiz ne kadar düşüncemiz, yaşayışımız, dinimiz, ırkımız, rengimizle ne kadar farklı olursak olalım bu gemiyle aynı yere gidiceğiz.

İlgili Haber
Sonra ne olmuş?

Kamaradan çıkma vakti geldi artık! Bizler bu batan gemiyi mavi denizin yüzeyine çıkarıp güneşe karşı şarkılar söylemeliyiz Bizler batan geminin umutlu insanlarıyız…

Önceki İçerikGerçekler-Fikirler-Rüyalar Sergisi
Sonraki İçerikRasyonel Düşünen Fehmi
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here