Yansımalar ve İstanbul

Sanatçı Muhsin Kut ve Semra Kut ‘’Yansımalar ve İstanbul’’ adlı sergileriyle 4 Nisan’da Galeri Eksen’de.

0
1217
views

‘’İnsan koyduğun zaman resmin konusu insan; binalar, sokaklar da fon oluyor. Oysa benim süjelerim sokaklar ve binalar’’ der Muhsin Kut.

Doğup büyüdüğü kent olan İstanbul sevgisi onun için bir başkadır. Bu kentin boğazına, yalılarına, sokaklarına bambaşka gözlerle bakar ve tüm İstanbul onun çalışmalarında adeta farklı bir kimliğe bürünür. Sanatçı şimdi zaman içerisinde ürettiği suluboya İstanbul izlenimleri diyebileceğimiz serisinden bir seçkiyle karşımıza çıkıyor.

Semra Kut, değişen ve hiç durmadan gelişen İstanbul’un, tarihi ve kültürel mekanlarını, camilerini, kilise, hamam, medreselerini, binalarının siluetlerinin yansımalarını fotoğrafladığı serisiyle sanatseverlerle bir araya geliyor. Geçmişin izlerini, geleceğin ve bugünün yapılarını kullanarak yansıttığı işleri, bizleri gelecek ve geçmiş arasında yolculuğa çıkaracak.

İlgili Haber
Nazım Ünal Yılmaz'dan 'Sibel Güzellik Salonu' Sergisi

İkilinin dolu dolu geçen sanat yaşamlarından izler taşıyan ‘’Yansımalar ve İstanbul’’ 4-17 Nisan 2017 tarihleri arasında Galeri Eksen’de izlenebilir.

Önceki İçerikOnur Ercoşkun Ege Üniversitesi’nde!
Sonraki İçerikÖğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması Başladı
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here