Y Kuşağı’ndan Öyküler

Kafekültür yayıncılık, Derya Duman'ın hazırladığı Y Kuşağı’ndan Öyküler kitabıyla okurlarının karşısına çıktı.

0
1470
views

Kurulduğu ilk anlardan beri yeni yazarlara, Kadın Öyküleri’ne, edebiyatın halen önemli ve geleceğin iyi isimlerine olduğu kadar dünya edebiyatı ve kültürüne de sorgulamacı bir yayın felsefesiyle yer veren Kafekültür, Y KUŞAĞI’NDAN ÖYKÜLER’i bu güzel buluşmasını okurlara sunuyor. Derya Duman ile Kafekültür’ün bir araya gelmesi de kitabı okuduğunda tesadüf olmadığını göreceksiniz.

Kitap arka kapak yazısında şunlar yer alıyor:
“Y Kuşağı son derece yaratıcı bir kuşak ve bu yaratıcılığı hayatın tam ortasında yaşaması ve yaşatmasıyla da farklılık ve farkındalıklara günlük olarak sahip olabiliyor, takip de ediyor. İşte bu rengârenk kuşağın fertlerinin içinden gelen yazarlık patlamasının Türkiye’deki ilk kolektif ürünü, akademisyen ve kedisever Derya Duman’ın hocalığı ve editörlüğünden ortaya çıkan elinizdeki kitap.”

İlgili Haber
Kişisel gelişime yeni soluk getiren kitap: Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor

Derya Duman, editörlüğünü yaptığı kitap için şunları söylüyor:
“Bu kitap, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencileri için açtığımız Yaratıcı Yazma dersinde değerli öğrencilerimizin çalışmalarından derlenen öykülerden ortaya çıktı. “Y kuşağı” ifadesi öğrencilerimin öykülerini okuyana kadar benim için son zamanlarda ortaya çıkmış moda bir terimdi. Meslek hayatımın başından beri birlikte olduğum bu kuşağın X kuşağı olarak adlandırılan bizlerden bir hayli farklı duyarlılığını gözlemleme olanağını bu ders sayesinde ilk kez elde etmem benim için geç de olsa gelen büyük bir şans oldu. Derlemede okuyacağınız öyküleri bu genç yazarların zamanı, mekânı, sosyal katmanları, zihniyetleri aşmayı başaran özel duyarlılıklarının ışığında okuyacağınızı umuyorum.”

Kitabın yazarlar listesinde ise Ayşegül Öden, Barış Sadıç, Bilge Aydilek, Burak Sezen, Ceren Uğur, Elif Gümüşkesen, Elifcan Şanlı,  Ezgi Nur Kaplan, Ezgi Yağmur Kırlangıç, Feryal Polat, İlke Hazer,  Kuzey Türkel, Özgün Kürüm, Özlen Durmazer,  Selin Merve Kırşan,  Serra Sokol gibi isimler yer alıyor.

Künye

İlgili Haber
DEHA ve DELİLİK ARASI AZİL

Y Kuşağı’ndan Öyküler,
Editör: DERYA DUMAN,
öykü, 126 sayfa
15 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here