Unutma Beni Dizisinin Kamera Arkası

0
2308
views

İlk başladığı günden beri yani tam 6 yıldır hafta içi her gün gündüz kuşağında yayınlanan ve izleyicinin severek takip ettiği “Unutma Beni” dizisinin kamera arkasında neler olduğunu görmek, siz değerli takipçilerin merakını biraz olsun gidermek için Ankara’da “Unutma Beni” dizisinin setine konuk olduk. Kameramanından ışıkçısına kadar genç bir ekibin uyumla çalıştığı sette, kimi zaman parka gidip çekim sırasında fotoğraflar çekerken, kimi zaman da ev sahnelerinde oyuncuları fotoğrafladık. Sıcacık bir ekip gördük. Çocuk oyuncu Zeynep Eda zaman zaman sıkılsa da ufak istekleri gerçekleşince tekrardan çekimlere dönüyordu.  Ufak istek demişken öyle oyuncak falan istediğini sanmayın, sakız ya da salata karşılığında söylenilenleri eksiksiz yaptı; boş zamanlarında da çekim yapılan evin balkonunu süpürdü, perdelerin arkasında dolaştı, koltuk boşluğuna saklandı…

İlgili Haber
Sadece Farklıyım

Ekip uzun saatler çalışmasına rağmen yine de enerjisinden bir şey kaybetmedi. Sanırız ki bu da uzun yıllardır günlük dizi çekmelerinden kaynaklanıyor. Herkes sıcakkanlı, güler yüzlüydü ve bizi çok güzel ağırladılar. Parktaki çekimden sonra topladılar eşyaları bindiler arabalara ve Ankara’nın sessiz sakin güzel bir sokağında başka bir sahne çekildi. Yeniden ev çekimleri için toplanan ekip bu sefer de orada çalışmalarını sürdürdü, yemek molasında hep birlikte yemek yenildi ve kalan sahneler tamamlandı. Merak ediyorsanız hemen söyleyelim, dizinin oyuncuları aynı ekranlardaki gibi kimsenin surat astığını görmedik. Kamera arkasında da önünde de kimse zorla bu işi yapıyor gibi davranmıyordu. Yani gözlemlediğimiz kadarıyla herkesin yüzü gülüyordu.

İlgili Haber
Kafka’nın Maymunu: Azmin ve dik duruşun hikayesi

Bizlerde yakaladığımız karelerdeki Osman Karakoç, Didem Özkavukçu, Elif Şanlı, Deniz Alver Çamlıdağ ve Zeynep Eda Eğri fotoğraflarını siz Sevgili Unutma Beni sevenleri için paylaşıyoruz.

FOTOĞRAFLAR: ULYA ALTINTAŞ  /  ulya.marmara@gmail.com

 

YAZININ GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

Önceki İçerikFilm Öneri: 23 NUMARA
Sonraki İçerikTIM BURTON ve ESRARENGİZ DÜNYASI
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here