Umut Tabak: Sesiniz güzel olduğu için…

0
1529
views

Şimdi düşünün ki bir film izliyorsunuz; rolü gerçekleştiren insan o kadar güzel bir performans sergiliyor ki sesinden tutun da rolü yaşatmasına kadar her şeyiyle harika. Filmden ve oyuncudan çok etkileniyorsunuz ve daha sonra o çok etkilendiğiniz oyuncuyla televizyonda veya internette katıldığı bir programda  karşılaşıyor hemen dinlemeye başlıyorsunuz. Aman Allah’ım o da ne!  O sesine hayran olduğunuz adam değilde bir başkası konuşuyor sanki.  Bu hayal kırıklığı içinde hemen araştırmaya başlıyorsunuz tabi ki! Sonra o ilginç gerçek tüm çıplaklığı ile karşınıza çıkıyor.  Hayran olduğunuz o ses aslında bir başkasına ait. Sizlere bu sayımızda görüntüsü olmayan ama sesiyle zihinlerimizde kendisine yer edinen bir seslendirme sanatçısını tanıştıracağım: Umut Tabak. Kendisinin adını belki daha önce hiç duymadınız fakat sesini  bir o kadar da çok fazlasıyla duydunuz. Umut Tabak, Kurtlar Vadisi’nde Polat’ı, Fury’de Brad Pitt’i ( ve bir çok Brad Pitt karakterini), Huzur Sokağı’nda Kutsi’yi, Kiraz Mevsimi’nde Ayaz karakterini, Adanalı’da Maraz Ali’yi, Avatar’da Jake Sully’i, Batman’da Cristian Bale’yi, Demir Adam’da Henry Cavill’iye ve daha sayamadığım yüzlerce film ve dizide çok sayıda karaktere sesiyle hayat verdi.

İlgili Haber
Bu meslekle uğraşan İnsanların egosu yüksek

Kendisiyle kayıt stüdyosunda yine bir yabancı film kaydını alırken buluştuk. Keyifli ve zevkli bir söyleşi oldu benim açımdan, umarım sizler de keyif alarak okursunuz.. İyi okumalar..

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikAşk köpekliktir / Ahmet Ümit
Sonraki İçerikSelçuk Ural röportajı
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here