Türk Modernizminin Öncüleri Sergisi 22 Kasım’da kapılarını açıyor

Ziraat Bankası Çukurambar Sanat Galerisi, Ziraat Bankası koleksiyonu seçkilerinden oluşan ve 20.yüzyıl Türk resim sanatının tarihi yolculuğunu anlatan Türk Modernizminin Öncüleri Sergisi ile 22 Kasım 2019 saat 17.00’da kapılarını sanatseverlere açıyor.

0
142
views

Ziraat Bankası sanat değerlerini kurum dışına taşıyarak toplumla paylaşmak ve sanatı yaşanır kılmak için 1926’dan beri sanat ve sanatçıya verdiği desteği son dönemlerde “Sanat için, sanatın içinde” sloganıyla bütünleştirerek süreli sergilerin yanı sıra, kalıcı sanat mekanlarını da izleyicilerle buluşturuyor.

Banka, İstanbul’da Tünel ve Ankara’da Kuğulu Sanat Galerileri ile sanatçı ve sanatseverlere sunulan galeri zincirine bir halka daha ekleyerek Next Level AVM’de Çukurambar Sanat Galerisi’ni açıyor.

Kuruluş yıllarından başlayarak, Türk sanatının önemli yapıtlarını düzenli olarak toplayan Ziraat Bankası, Türkiye’nin en önemli sanat koleksiyonlarından birine sahip. Güzel sanatların bütün dallarını kapsayan ve kuruluşundan bugüne geçen süreç içinde gelişen, değişen sanat akımlarından yapıtları barındıran Ziraat Bankası Koleksiyonu, belgesel bir nitelik de taşıyor.

İlgili Haber
Osmanlı elyazmalarının hikayesini küratöründen dinleyin

Ziraat Bankasının Çukurambar Sanat Galerisinin ilk sergisi olan “Türk Modernizminin Öncüleri” Sergisi, eski çağlardan bugüne modernizmin gelişimini ele alıyor ve Türkiye’de bu akımın en önemli temsilcilerini bir araya getiriyor. Türk sanat tarihi için önemli bir değere ve koleksiyona sahip olan sergi 22 Kasım 2019 – 15 Ocak 2020 tarihleri arasında Next Level AVM’de sanatseverlerin ziyaretini bekliyor. Ali Avni Çelebi, Zeki Kocamemi, Cemal Tollu, Cevat Dereli gibi ünlü ressamların resimlerinin yer alacağı sergi her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında görülebilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here