TİYATRONUN SAHNE ARKASI…

1
1511
views

Sevgili Tiyatro severler Büt Dergisi’nin bu ayki sayısında 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’ne özel olarak Ankara Devlet Tiyatroları’ndaki fotoğrafları paylaşıyoruz. Sizler için Ankara İrfan Şahinbaş Atölyeleri’nde tiyatro sahnelerinin dikiş kostüm atölyelerini İnci Kangal sayesinde fotoğrafladık. Bizlere yardım edip tüm atölyeleri gezdiren kostüm tasarımcısı Sevgili İnci Kangal’da Erzurum Devlet Tiyatrosu’ndaki çocuk oyunu için kostümlerinin dikim aşamasını takip ediyordu.

Sahnede oyuncuların üzerinde gördüğümüz o ışıl ışıl rengarenk ya da dönem elbiseleri olarak dantelli, karpuz kollu dikilen kıyafetler de terzilerin bin bir tane marifeti vardı. Danışıklı iş diye buna denir, herkes birbiriyle fikir alışverişine girerek elbiseler üzerinde yapılan değişiklikleri en uygun şekilde ayarlamaya çalışıyordu. Kumaş parçalarıyla dolu odalar da buram buram tiyatro kokarken biz de her anı ölümsüzleştirmek ve sizlerin merakını azıcık da olsa gidermek için oradaydık…

YAZININ GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN

 

 

İlgili Haber
Güneş, Kiraz Çiçekleri İçin Açtı

FOTOĞRAFLAR: ULYA ALTINTAŞ  /  ulya.marmara@gmail.com

 

DİĞER FOTO-HABERİMİZ  BİR METRO ŞANTİYESİ’NE DE BAKMAK İSTER MİSİNİZ?

Üsküdar-Çekmeköy-Ümraniye-Sancaktepe Metro fotoğrafları

Önceki İçerikKEYİFLE İZLEYEBİLECEĞİNİZ 2 FİLM – FİLM ÖNERİ
Sonraki İçerikTİYATROYA 3D DOKUNUŞU
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here