Taksici Neşe

0
1411
views

Taksici Neşe Yeşilkaya ile Kızılay meydan da karşılaştık. Önce kısa saçlı bu kadın taksiciyi erkek zannettik; ama arabasına azcık yaklaşınca anladık ki kadın taksi şoförü. Taksiye çıktığı bir başka gün için sözleştik hatta tam buluşma saatimizde işler açıldı, ayağımız uğurlu geldi. Taksici Neşe müşteriyi gideceği yere bıraktı ve söyleşimize aşağıda okuyacağınız üzere devam ettik. Neşe Yeşilkaya bu sayımızın misafiri olacak. İşinin arasında bize zaman ayırdığı için de Büt ekibi olarak teşekkür ediyoruz…

Taksi şoförlüğü yapmak nereden aklınıza geldi ?
Ben kendi işimden emekli olmak zorunda kalınca, otelde resepsiyonda çalıştım. Güvenlik görevlisi olarak da görev yaptım. En son Ankara’ya geldim ve bir güvenlik şirketinde sekreter olarak çalışıyordum. Patronlarım da çok iyi insanlardı ama ben işe geciktiğimde anlaşmazlık yaşıyorduk , orada bir gün şakasına ”Müdürüm beni istemiyor ben gidip taksici olayım.” dedim. Benim bunları söylediğim müdürüm akşam eve giderken taksiye binmiş bizim bir çalışanımız var takside çalışmak istiyor demiş, şoföre ilginç gelmiş o da tamam deneyelim demiş. Ertesi gün şoför beni arabayla denedi sürücülüğüme baktı bende 1 hafta sonra taksiye çıkmaya başladım.

İlgili Haber
Nazlı Yanılmaz Röportajı
Önceki İçerikRock’ın Kraliçesi Wanda Jackson
Sonraki İçerikYeşilçam’ın Unutulmaz Kareleri – Foto Galeri
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here