ŞUBAT AYI YENİ ÇIKAN KİTAPLAR

0
1264
views

Şubat ayında çıkan kitaplardan okumanızı tavsiye ettiğimiz kitaplar:

 

  Yaşamın Yükselişi

Kitap Hakkında

  Yazar : Nick Lane

  Çevirmen : Ebru Kılıç

  Sayfa Sayısı : 428

  Yayın Evi : Aylak Kitap

  Dili : Türkçe

  Tür : Bilim – Teknik – Mühendislik

  Yaşamın Yükselişi Evrimin 10 Büyük İcadı

“Kusursuz, yaratıcı ve süprizlerle dolu… Yaşam ve evrim meraklıları için nefes kesici bir anlatı…” —New Scientist

DNA nereden gelir? Bilinç nedir? Göz nasıl evrilmiştir? Nick Lane yeni bilimsel bilgilerle dolu hazine sandığını açıyor ve evrim tarihini yeniden inşa ediyor. Seksten sıcakkanlılığa ve ölüme on büyük icatla, doğanın dehasını çarpıcı bir anlatıyla ortaya koyuyor.

İlgili Haber
Cafer Panahi'nin son filmi Akbank Sanat'ta


Londra University College”da biyokimyager olan Lane bu harika kitapta ilginç ve basit bir soru soruyor: Bildiğimiz haliyle Yeryüzü”nün ortaya çıkmasına yol açan büyük biyolojik icatlar nelerdir? Böyle on tane icat olduğunu savunan Lane her birinin evrimini inceliyor. Hiç şaşırtıcı değil, bu on icadın (hayatın kökeni, DNA”nın yaratılması, fotosentez, karmaşık hücrelerin evrimi, seks, hareket, görme, sıcakkanlılık, bilinç ve ölüm) her biri inceliklerle doludur, kökenleri ciddi tartışmalara uzanır. Lane, en yeni bilimsel sonuçlardan yola çıkarak, neler hakkında kesine yakın bilgiler olduğunu, nelerin akla yatkın çıkarımlar olduğunu birbirinden ayırarak her icadı bilimsel olarak ustalıkla açıklıyor. Zaman zaman sarsıcı, ama zorlayıcı bilgiler sunuyor.

 

Önceki İçerikBÜT DERGİSİ’NİN 14.SAYISI ÇIKTI!
Sonraki İçerikYÜZleşmeye Hazır Olun!
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here