ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR

1
5077
views
ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR Kitap Özeti - Büt Dergisi

Bir çok okur severin ismiyle dikkatini çektiği, adındaki ironiyi keşfetmek isteyen herkesin eline merakla aldığı fakat sanıldığının aksine başka cevap buldukları kişisel gelişim kitaplarından biridir ŞU HORTUMLU DÜNYADA FİL YALNIZ BİR HAYVANDIR.

Handan Aşık / handan.ist@hotmail.com

Merak severlere de bizden aydınlatma olsun o zaman. İsmin geçmişi bir çeviri hatasına dayanmaktadır ve yazar bunu her hatırladığında tebessüm eder. Kişisel gelişim kitaplarına düşkün olan herkesin kısa sürede okuyup bitireceği, okurken eğleneceği ve öğrendiklerini tekrar hatırlayacağı güzel sözler ve hikâyelerden oluşmuş sıcak ve içten bir kitaba imza atmış A. Şerif İzgören.

Kim olduğunuz, benlik, alışkanlıklar, sevgi, işiniz, olumlu düşünce, hayat, dinlemek, mücadele, iyilik, idealler, hırs, gülümsemek, değer vermek, karar almak, doğallık, üretmek, anlamak, görünüş, inanç, iletişim, yurt sevgisi başlıkları altında kısacık hikâyelerle örülmüş bu kitapla gözünüzden kaçırdıklarınızı, üzüntülerinizin ve başarısızlıklarınızın kaynağını saptayabilir belki de harekete geçmeyi bekleyen diğer yarınızı uyandırabilirsiniz. Yukarıdaki başlıklar hemen hemen herkesin bildiği hatta hakkında yorum yapabileceği türden şeyler ama hepimizin üzerine kafa yorduğu gerçekten anlamaya çalıştığı şeyler midir bilemeyiz!

İlgili Haber
Allah de Ötesini Bırak

Mutsuzluk, kararsızlık, kıskançlık, hedef koyamamak ya da var olan hedefleri uygulayamamak lanet bir virüs gibi aramızda hızlıca yayılmakta. Hızlı tüketen ve hazırcı bir toplumun karanlık geleceğini önceden görebilen insan sayısı çok azken bunu içinde yaşadığı topluma hatırlatma çabasında olan aydın sayısı da bir o kadar az. Ahmet Şerif İzgören’i de o aydınların arasına koyabiliriz.

“Bedava peynir sadece fare kapanında vardır”
“Neyi hakir görürsün işte bununla tanınırsın”
“Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu, birinciliği beyaza verdiler.”
“İntihar eden insanların hepsinin tek bir nedeni vardır: Hayatın amacını kaybetmişlerdir.”
“İdealleriniz gerçekleşmiyorsa, gerçeklerinizi idealleştirebilirsiniz.”
“İnanç görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız başkalarının göremediklerini görürsünüz.”
“Zirvede kartallar da bulunur yılanlarda, ancak birisi oraya süzülerek diğeri de sürünerek gelmiştir. Önemli olan neye gelmiş olduğunuzdan çok nereden ve nasıl geldiğinizdir.”
“Dualarınıza dikkat edin gerçekleşebilirler.”
“Başarı; istediğinizi elde etmenizdir. Mutluluk ise elde ettiğinizi istemenizdir.”
“İnsanları kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın. Okumaya başlayınca içi boş mu dolu mu anlarsınız.”

İlgili Haber
KRALIN GÜZELLER GÜZELİ EŞİ NEFERTARİ

Bu cümleler kitapta altı çizilecek türde olanlardan birkaç örnek sadece… Bu örnekler aynı zamanda kitapta geçen bir çok şeyin kısaltılmış özeti görüntüsünde. Üçüncü bir göze ihtiyaç duyan, içindeki muhteşem kahramanı ortaya çıkarmak isteyen, hayattan kopan –yılgınlık yaşayan ve yaşatan, kronik başarısızlıkla mücadele etmekten bitap düşmüş, avuç içi kadar mutluluk arayışında olan herkesin okumaktan zevk alacağı türden bir kitap.

Son olarak şunu unutmayalım; (sanırım kitabın etkisinde kalarak yazıyorum bu satırları ) Çevremizdeki her şey bizler için araçtır kendimizin farkına varamazsak hiçbir şeyi ne anlayabiliriz tam anlamıyla ne de anlatabiliriz. Aynaya baktığında gördüğün yansımayı öncelikle tanı, onun üzerinde çalış ve her şeyi onun üzerinde kur. Umarım bu kitabı okuduğunuzda yansımanın farkına varırsınız farkına varıpta okuyanlar için bir şey söylemeye zaten gerek yok. İyi okumalar dileriz.

Önceki İçerikBÜT DERGİSİ’NİN 5.SAYISI ÇIKTI
Sonraki İçerikİLKEL GELDİK İLKEL GİTMEYELİM
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here