Siyah Beyaz Çizgiler Artık Renklendi

0
731
views

Babil.com’un sanat yönetmeni Bilen Işıktaş’la ‘Babil Türk Müziği Topluluğu’nun prova gününde buluştuk. Onlar şubat ayı konserlerine hazırlanırken biz de konser öncesinde o harika eserleri dinleme fırsatına erişmiş olduk. Fotoğraf çekimi sırasında hepsinin elinde enstrümanları vardı. Bizde en değerli enstrümanımız kalemimizi alarak oturduk koltuğa ve neler mi konuştuk, işte o da aşağıda… Keyifli okumalar…

Bilen Işıktaş’ı tanıyarak başlayalım…
1980 İstanbul doğumluyum. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunuyum, yüksek lisansımı da orada yaptım. Öğrenim hayatım İstanbul’da başladı ve halen İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müzik Teorisi ve Müzikoloji doktorasına devam ediyorum. Bunun yanı sıra İstanbul Fasıl Topluluğu ve CRR Türk Müziği Topluluğunda ud icracısı olarak çalışmakta, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzikoloji Bölümü, Osmanlı Dönemi Müziği Uygulama ve Araştırma Merkezinde (OMAR) Öğretim Görevlisi olarak görevimi sürdürmekteyim.

İlgili Haber
Sadece kendim için fotoğraf çekiyorum
Önceki İçerikSinemada Evrimsel Yolculuk
Sonraki İçerikÖztürkaj Kelaj
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here