Sinemada II.Dünya Savaşı Rüzgarı

0
781
views

1 Eylül 1939’dan 2 Eylül 1945’e kadar süren dünyanın en büyük savaşı. Nükleer silahlardan Yahudi soykırımına yaklaşık 50 milyonu sivil olmak üzere 73 milyon insanın hayatını kaybettiği bir vahşetin tarihteki karanlık yüzü. Savaşta ölen masum insanların kanlarına karışan gözyaşları ile mavi dünyada kızıl nehirler oluşturan, insanlığın aydınlık çağında karanlığa gömüldüğü bir dönem.

İnsan ırkının en temel içgüdülerinden beslenen, sinemada insanlık için bu kadar önemli olan bir kesit mutlak şekilde en ince detaylarına kadar işlenmeye çalışıldı. Bu ay sizlerle 2.Dünya Savaşı’nın beyazperdede estirdiği soğuk rüzgarı hissetmek istedim. Savaş filmleri içinde ayrıcalıklı bir yere sahip olan en iyi 2. Dünya Savaşı filmlerine bir göz atmaya hazır mısınız?

İlgili Haber
ANTİGONE

Çoğumuzun izlediği veya izlemeye asla cesaret edemediği 2 önemli filme kısa bir bakış atarken ölümün soğuk nefesini ensemizde hissedebiliriz. Görmezden geldiğimiz acıların, yıkımların ve insanlığa yakışmayacak işkenceler ile örülmüş bir dünyanın kapısını aralarken belki de bazı kapıların asla açılmamasını dileyebilirsiniz.

Önceki İçerik“Gazetecilik Psikolojik Tatmini Yüksek Mesleklerden Biri”
Sonraki İçerikSoma Faciası’nda Geriye Kalanlar
muugegul@gmail.com'
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğretimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. İletişim sektöründe uzun süre çalıştı. İlkokuldan beri denemeler yazmıştır. Korku sineması ve edebiyatına özel bir ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’nde Sinema ve Mitoloji bölümlerinde yazarlık yapmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here