Sevilmekten Çok Anlaşılmayı Bekleyen Bir Yazar; George Orwell

0
988
views

Okumayı seven herkesin bir yazara bağlılığı ve onu nedenini bilmeden fütursuzca sevmesi çok özel bir duygudur. İsminin geçtiği her ortamda kendisini O’nun kitaplarını okumuş olmaktan mutluluk duyarken bulur. Kitapla pek alakası olmayan kişiler bu içselleştirmeyi anlamaz, çoğu zaman sahte gelir ama bir insanı hiç tanımadan sadece yazdıklarından yola çıkarak da sevmek mümkündür. Çünkü pek kademe istemez bir yazarı sevmek. Yazılanı sever aslında okuyucu ve çoğu zaman yazılanı sevmek, o cümleleri bir araya getirene karşı bir bağ meydana getirir. Bütün mesele okuma sırasında metni yazan kişinin haritasını ortaya çıkarmaktadır.

Kendinizden bulduğunuz şeylerin, aradıklarınız ya da beklentilerinizin retorik halidir yazılanlar ve okudukça, yazar canlanmaya başlar; yazdıklarıyla bütünleşerek bir karakter oluşur kafanızda. Yazılanları yazarın aynası olarak görüp yazara karşı sempati duymaya başlar ve zamanla seversiniz. Etrafınızda öyle hassas, öyle samimi biri yoktur çünkü. Zamanla daha fazla etkilenirsiniz, daha iyi anlarsınız…

İlgili Haber
Sahaflarda Bir Kitap; Uçurtma Avcısı

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerikBüt Dergisi’nin 34.Sayısı Çıktı!
Sonraki İçerikDe Niro’ya ‘Saraybosna’nın Kalbi’
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here