Sadece Farklıyım

0
618
views

Onlar Down Cafe çalışanları. Bu kafede down sendromlu, otistik ve mental hastalığı olan ancak hepsi çok güzel eğitim almış olan çocuklar çalışıyor. Onları kafenin her köşesinde çalışırken görebilirsiniz. Müşterilere servis yaparken, yerleri silerken, masaları düzenlerken, çay demlerken, bulaşıkları sudan geçirip makineye dizerken, kimi zaman yemekler için sarımsak soyarken görebilirsiniz.

Kafenin her köşesinde büyük bir istek ve zevkle işlerini yapıyorlar. Yaptıkları işe inanılmaz önem verip, çok titiz bir şekilde çalışıyorlar. Aynı zamanda çalışan çocuklar arasında inanılmaz bir iş paylaşımı ve yardımlaşma var. Çocuklar gönüllü öğretmenler vasıtasıyla, resim, tiyatro, müzik, dans gibi eğitimlerde alıyorlar. Yani onları sadece kafede çalışırken değil bu tür etkinlikler yaparken de görebilirsiniz. Şimdi fotoğraflarla Down Cafe sakinleri karşınızda.

Fotoğraflar: Emre Ceylan / emreceylan_91@hotmail.com

 

DİĞER FOTO HABER’LERE GÖZ ATMAK İÇİN TIKLAYINIZ…
Önceki İçerikTÜRK SİNEMASININ FENOMENİ KEMAL SUNAL VE “MEŞHUR” ÖYKÜSÜ
Sonraki İçerikEuthanized by bullet: Oklahoma animal shelter under fire for shooting dogs
emreceylan_91@hotmail.com'
1991 İstanbul doğumlu. Orta öğrenimini Gazeteciler Cemiyeti İlköğretim okulunda tamamladıktan sonra lise eğitimini Sefaköy Lisesi’nde bitirdi. Üniversiteyi, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde okudu. Marmara İletişim Haber Ajansı’nda (MİHA) 1 buçuk yıl muhabirlik yaptı. Yazdığı yazılar ve yaptığı haberler birçok değişik haber sitesinde yayınlandı. Büt Dergisi’nde yazı işleri sorumlusu ve dergide “Yaşamın İçinden” bölümünün yazarı.
TEILEN