Rüzgâra Karşı Yürüyen Adam

1
488
views

Hani bazı insanlar vardır ya? Şiirlerinde, yazılarında kendinizden, fikirlerinizden, düşüncelerinizden bir şeyler bulduğunuz. Bu şairlerden bazıları kendi zaman dilimine, kendi düşüncelerindekine seslenirken; bazıları da tüm evrene, tüm insanlara seslenir. Haykırır içindeki acıları, üzüntüleri, umutları, ümitleri, mutlulukları ve sevgiyi. Çünkü en iyi onlar bilir aslında paylaştıkça artan mutluluğu ve azalan üzüntüyü…

İşte o şairlerden biri, adını Türk Edebiyatı tarihine altın harflerle kazımış, dünyaya haykırmış ve sesini duyurmuş bir şair. Nazım Hikmet Ran…

Kimimiz Nazım Hikmet Ran diye tanırız onu, kimimiz Mavi Gözlü Dev diye biliriz, bir kısmımız da rüzgâra karşı yürüyen adam. Bence en güzeli, onu en iyi tanımlayanı rüzgâra karşı yürüyen adam.
 

Önceki İçerikHem Çocuklarının Hem de İyi Niyetin Güzeli
Sonraki İçerikOlcay Kavuzlu Düğün Fotoğrafları
almirakoc36@gmail.com'

17 Kasım 1997 yılında İstanbul’da doğdum. İlköğretimi İbrahim Koçarslan ilköğretim okulunda tamamladım. Lise eğitimimi ise Arnavutköy Anadolu lisesinde devam etmekteyim. İlk yazılarım kompozisyonlarla ilköğretimdeyken başladı. Çeşitli yarışmalara katıldım ve bu yarışmalar sonucunda çeşitli birinciliklerim oldu. Okulca çıkardığımız bir şiir kitabımız da bulunmakta. Ayrıca iflah olmaz bir kitap aşkım var. Şuan yolun başında olsam da psikolog ve yazar olabilme hayallerimin peşinden gidiyorum.

TEILEN

1 YORUM

  1. En sevdiğim şairi, büyük üstadı, bu kadar içten bir anlatımla böyle güzel bir dille okumamı bilmediğim yanlarını öğrenmemi sağladınız için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here