Rüzgâra Karşı Yürüyen Adam

1
1188
views

Hani bazı insanlar vardır ya? Şiirlerinde, yazılarında kendinizden, fikirlerinizden, düşüncelerinizden bir şeyler bulduğunuz. Bu şairlerden bazıları kendi zaman dilimine, kendi düşüncelerindekine seslenirken; bazıları da tüm evrene, tüm insanlara seslenir. Haykırır içindeki acıları, üzüntüleri, umutları, ümitleri, mutlulukları ve sevgiyi. Çünkü en iyi onlar bilir aslında paylaştıkça artan mutluluğu ve azalan üzüntüyü…

İşte o şairlerden biri, adını Türk Edebiyatı tarihine altın harflerle kazımış, dünyaya haykırmış ve sesini duyurmuş bir şair. Nazım Hikmet Ran…

Kimimiz Nazım Hikmet Ran diye tanırız onu, kimimiz Mavi Gözlü Dev diye biliriz, bir kısmımız da rüzgâra karşı yürüyen adam. Bence en güzeli, onu en iyi tanımlayanı rüzgâra karşı yürüyen adam.
 

Önceki İçerikHem Çocuklarının Hem de İyi Niyetin Güzeli
Sonraki İçerikOlcay Kavuzlu Düğün Fotoğrafları
Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi. Küçüklüğünden beri kitaplara ve edebiyata âşık. Kendi dünyasını kendisi yaratanlardan. Öyküleri, şiirleri, haber ve diğer alanlarda hazırladığı yazılarıyla insanları edebiyat ve sanatla buluşturmaya çalışan bir hayalperest.
TEILEN

1 YORUM

  1. En sevdiğim şairi, büyük üstadı, bu kadar içten bir anlatımla böyle güzel bir dille okumamı bilmediğim yanlarını öğrenmemi sağladınız için teşekkür ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here