Parmak Ucundan Beyazperde’ye

0
933
views

Dünyanın en gelişmiş pazarlarından biri, şüphesiz bilgisayar oyunları alanında faaliyet gösteriyor. Öyle ki günümüzde artık eğlence amacından çıkarak oldukça ciddi bir sektör halini aldı. Yüzbinlerce insanın çalıştığı dev şirketler her gün birbirinden daha gelişmiş ve karmaşık hale getirilmiş oyunları piyasaya sürmek için birbiri ile adeta bir savaş içinde.

Grafiklerle birbirlerini topa tutarlarken bir yandan da öykü ve karakterler sayesinde kıran kırana kılıç mücadelelerine tanık olabileceğiniz bu sihirli dünya kapılarını sinemaya açtığından beri pek çok sevdiğimiz oyun ve karakteri beyazperde de izleme fırsatı bulduk.

1960 yılında bir tenis oyunu ile başlayan ve günümüzde harikalar yaratılan bilgisayar oyunları ve yine onları daha çok kesime tanıtıp sevdiren filmlerine göz atmak istemez misiniz?
 

İlgili Haber
BÜT DERGİSİ'NİN 9.SAYISI ÇIKTI
Önceki İçerikYAMYAMLIK VE ALBERT FİSH
Sonraki İçerikBirbirini İkaz Edebilecek Beş Kişilik Ekibiz
muugegul@gmail.com'
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğretimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. İletişim sektöründe uzun süre çalıştı. İlkokuldan beri denemeler yazmıştır. Korku sineması ve edebiyatına özel bir ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’nde Sinema ve Mitoloji bölümlerinde yazarlık yapmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here