Oscar’daki ‘yanlış anons’a ilk resmi açıklama geldi

Oscar Ödülleri'nde yaşanan talihsiz yanlış anons skandalına 83 yıldır oylama denetimini üstlenen PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketinden ilk açıklama geldi.

0
1122
views

Hatırlayacağınız gibi 89’uncu Oscar Ödülleri gecesinde yanlış anons skandalı yaşanmış ve bu Oscar’ın tarihine geçmişti. Deneyimli oyuncular Warren Beatty ve Faye Dunaway, en iyi filmi “La La Land” olarak açıkladı. Ardından film ekibi alkışlarla sahneye çıktı. Tarihe geçecek yanlışlık da bu sırada fark edildi. En iyi film “La La Land” değil “Moonlight”tı.

Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından sahnedeki isimler değişti, “La La Land” ekibi gitti “Moonlight” ekibi geldi. Bu yanlışlığın nasıl olduğunu ise ödülü alan Warren Beatty açıkladı.

Beatty, kendilerine en iyi film ödülü yerine en iyi kadın oyuncu ödülünün yazılı olduğu zarfın verildiğini söyledi. Bu zarfta da en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Emma Stone’un rol aldığı “La La Land” filminin adı yazıyordu. Beatty yanlışlığı sezip sahne arkasına doğru sorgulayıcı bakışlar atarken Dunaway araya girip en iyi film olarak “La La Land”i anons etmişti.

İlgili Haber
Okan’dan engelleri aşan Sevgililer Günü kutlaması

PwC’dan açıklama geldi
Yaşanan bu fiyaskoyla ilgili konuşmalar sürerken ilk resmi açıklama 83 yıldır oylama denetimini üstlenen PricewaterhouseCoopers (PwC) şirketinden geldi:

En İyi Film Ödülü anonsu esnasında yapılan hatadan dolayı Moonlight, La La Land, Warren Beatty, Faye Dunaway ve Oscar seyircilerinden özür dileriz. Sunuculara yanlışlıkla hatalı kategori zarfı verilmiş ve fark edildiğinde de hızla düzeltilmiştir. Bunun nasıl gerçekleştiğini halen araştırıyoruz ve bu sonuçtan dolayı derin bir pişmanlık duyuyoruz. Adayların, Akademi’nin, ABC’nin ve Jimmy Kimmel’ın durumu zarafetle ele alışlarına minnettarız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here