Oscar’da yanlış anons ve sonrası…

Oscar ödüllerinde yanlış anons skandalı damga vurdu. Oscar tarihinde ilk defa yaşanan bu talihsiz olay geceye adeta damga vurdu. Peki bu yanlış anons skandalı nasıl oldu ve sonrasında neler yaşandı.

0
1678
views

Oscar ödüllerinde yanlış anons skandalı damga vurdu. Oscar tarihinde ilk defa yaşanan bu talihsiz olay geceye adeta damga vurdu. Peki bu yanlış anons skandalı nasıl oldu ve sonrasında neler yaşandı.

Oscar ödülleri yapılan gösterişli törenle sahiplerini buldu. 89’uncu Oscar Ödülleri Dolby Tiyatrosu’nda, Jimmy Kimmel’in sunumuyla başladı. Geceye ise ödüllerden çok yanlış anons skandalı damga vurdu. Çünkü öyle bir hataydı ki Oscar tarihinde bir ilk olarak tarihteki yerini aldı. Tüm ödüllerin ardından sıra herkesin en çok merak ettiği en iyi film kategorisine geldi.

Deneyimli oyuncular Warren Beatty ve Faye Dunaway, en iyi filmi “La La Land” olarak açıkladı. Ardından film ekibi alkışlarla sahneye çıktı. Tarihe geçecek yanlışlık da bu sırada fark edildi. En iyi film “La La Land” değil “Moonlight”tı.

İlgili Haber
Şaşırtıcı bir yapım: Toni Erdmann

Gerçeğin ortaya çıkmasının ardından sahnedeki isimler değişti, “La La Land” ekibi gitti “Moonlight” ekibi geldi. Bu yanlışlığın nasıl olduğunu ise ödülü alan Warren Beatty açıkladı.

Beatty, kendilerine en iyi film ödülü yerine en iyi kadın oyuncu ödülünün yazılı olduğu zarfın verildiğini söyledi. Bu zarfta da en iyi kadın oyuncu ödülünü alan Emma Stone’un rol aldığı “La La Land” filminin adı yazıyordu. Beatty yanlışlığı sezip sahne arkasına doğru sorgulayıcı bakışlar atarken Dunaway araya girip en iyi film olarak “La La Land”i anons etmişti.

Diğer ödüller

14 dalda Oscar’a aday gösterilen La La Land, en iyi yönetmen, en iyi kadın oyuncu dalları da dahil olmak üzere toplam 7 ödül kazandı.

İlgili Haber
En iyi animasyon filmi Zootopia seçildi

En iyi yönetmen Oscarı La La Land ile Damien Chazelle’in oldu.

Amerikalı oyuncu Casey Affleck, Yaşamın Kıyısında filmindeki rolüyle En İyi Erkek Sinema Sanatçısı Oscarı’nın sahibi oldu.

Emma Stone, La La Land filmindeki rolüyle En İyi Kadın Sinema Sanatçısı Oscar’ını kazandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here