Okan’dan engelleri aşan Sevgililer Günü kutlaması

0
913
views

Okan Üniversitesi öğrencileri Sevgililer Günü etkinliği kapsamında Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim Uygulama Okulu’ndan gelen gençleri üniversitenin kampüsünde ağırladı. Uygulama Okulu öğrencileri Okan Üniversitesi Gastronomi Mutfağı’nda düzenlenen pasta atölyesine katılırken veliler Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Nilüfer Umar’ın sohbetinde “özel çocuk ebeveyni olmayı” konuştu.

Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü öğrencileri, Bölüm Başkanları Yrd. Doç. Dr İlkay Gök önderliğinde 14 Şubat Sevgililer Günü kapsamında, zihin engelliler okulu Şehit Üsteğmen Ali Büyükdicle Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerini Okan Üniversitesi’nin Tuzla Kampüsü’nde konuk etti. Uygulama Okulu öğrencileri, Gastronomi Bölümü’nde öğrenim gören abileri ve ablalarından pratik bilgiler edindi, onlarla birlikte Okan Üniversitesi Uygulama Mutfağı’na girerek Sevgililer Günü’ne özel olarak çilekli pasta yaptı.

İlgili Haber
DOWN CAFE

Öğrenciler pasta atölyesindeyken, ebeveynleri Okan Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Çiğdem Nilüfer Umar’ın “47. K ve Yaşama Dair Sohbet” söyleşisine katıldı. Yrd. Doç. Dr. Umar konuşmasında Türkiye’de ortalama her 800 doğumda bir Down sendromunun görüldüğünü ve ülkemizde yaklaşık 100.000 Down sendromlu kişinin var olduğunun tahmin edildiğini belirtti.

“Artık Down sendromlu yetişkinler daha ileri yaşlara erişebilmekte ve genellikle 50’li, 60’lı, 70’lı yaşları görebilmektedir” diyen Yrd. Doç. Dr. Umar başarılı bir yaşlanma süreci için geleceğe yönelik tedbirler alma konusunda ebeveynleri bilgilendirdi.

Söyleşinin ardından çocuklarıyla öğle yemeği yiyen ebeveynlere yemek bitiminde çocukları hazırladıkları çilekli pastalarla sürpriz yaptı.

Önceki İçerikCem Karaca ve Yener Çevik “Vatan İçin” söyledi
Sonraki İçerikRed is Red 3 Mart’ta açılıyor
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here