Nuh Tepesi filminin tanıtım videosu yayınlandı

 Senaryosunun ve yönetiminin Cenk Ertürk tarafından yapıldığı Nuh Tepesi filminden ilk fragman yayımlandı. Kadrosunda yer alan Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir, Arın Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgür isimlerle dikkati üzerine çeken, geçtiğimiz Tribeca Film Festivali'nde Noah Land adıyla adıyla gösterilen film yarışmadan iki ödülle geri dönmüştü.  

0
207
views

Senaryosunun ve yönetiminin Cenk Ertürk tarafından yapıldığı Nuh Tepesi filminin tanıtım videosu yayınlandı. Kadrosunda yer alan Haluk Bilginer, Ali Atay, Hande Doğandemir,Arın Kuşaksızoğlu, Mehmet Özgür isimlerle dikkati üzerine çeken, geçtiğimiz TribecaFilm Festivali’nde Noah Land adıyla gösterilen film yarışmadan iki ödülle geri dönmüştü.

EN İYİ SENARYO VE EN İYİ AKTÖR

Tribeca Film Festivali’nde Cenk Ertürk “En İyi Senaryo”, Ali Atay ise “En İyi Aktör” ödüllerini almıştı. Cenk Ertürk daha önce Nuremberg Film Festival’inde “En İyi Kısa Film” ödülüne de layık görülmüştü.

BABA, OĞUL VE AĞAÇ

Filmin senaryosu hakkında elde edilen bilgilere göre Haluk Bilginer ile Ali Atay bir baba ile oğlunu canlandıracaklar. Ali Atay’ın can verdiği Ömer karakteri babasının vasiyetini yerine getirmeye çalışan bir oğul. Ama bu vasiyeti yerine getirmek onu oldukça zorlayacaktır. Babası vaktiyle diktiğini söylediği Nuh Ağacı’nın altına gömülmek istemektedir. Fakat Ömer bu isteği yerine getirmek için ağacı Nuh peygamberin diktiğine inanan köylüler ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Belki en çok da kendisiyle yüzleşecektir.

İlgili Haber
Çalgı Çengi 2 geliyor

İLK FRAGMAN YAYIMLANDI

Yayınlanan tanıtım videosu 28 saniye uzunluğunda. Tanıtım videosunda Ömer karakterinin babasına ettiği sitemi duyuyoruz. Ömer bu sitemi ederken filmdeki çeşitli sahnelerden anlar görüyoruz. Genellikle soğuk renklerin hakim olduğu videoyu düşününce filmde de bu renkleri ağırlıklı olarak göreceğimizi düşünebiliriz. Video, Nuh ağacının gösterilmesiyle bitiyor ve bizi merakta bırakıyor. Gerek kadrosu gerek konusuyla dikkatleri üzerine çeken filmin Türkiye ilk gösterimi ise  23 – 29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek 26. Uluslararası Altın Koza Film Festival’inde yapılması bekleniyor. Yazımızı filmin tanıtım videosu  ile noktalıyoruz:

Önceki İçerikKuzguncuk’ta Sanat Başlıyor!
Sonraki İçerikDuru Kurt ‘Çıkışta Bekle’ ile sevenlerinin karşısında
Marmara Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu. Küçüklüğünden beri kitaplara ve edebiyata âşık. Kendi dünyasını kendisi yaratanlardan. Öyküleri, şiirleri, haber ve diğer alanlarda hazırladığı yazılarıyla insanları edebiyat ve sanatla buluşturmaya çalışan bir hayalperest.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here