NERDEN BAKSAN TUTARSIZLIK (TFF’DE NELER OLUYOR?)

0
164
views

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in istifası ile Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş’in Milli Takım’ın başına getirirlmesi aynı gün gerçekleşti. İsimler üzerinden değil de yaşanan olaylar üzerinden gidersek nasıl bir çıkmazın içine düştüğümüzü görebiliriz.

TFF Başkanı Türkiye’de futbolun başkanıdır. Milli Takım’ı yöneten kişidir. İstifa ettiği gün, Şenol Güneş’i takımın başına getirmiştir. Yanlış anlaşılmasın isimler üzerinden gitmiyoruz burada. Şenol Güneş ismini Milli Takım için çok doğru buluyorum. Ancak bu iş öyle bir iş değil. Sayın Demirören, bıraktığınız makam koltuğuna kim gelecekse eğer buna o kişi karar vermeliydi. Nerden baksan tutarsızlık yani….

Beşiktaş taraftarının da Şenol Güneş’e haklı bir sitemi var. Öyle ki Şenol Güneş konu ne zaman ayrılığa gelse kovulmadığım sürece Beşiktaş’tan gitmem, burada çok mutluyum, Beşiktaş taraftarı git demeden gitmem gibi ifadeler kullandı. Filmi biraz geri sararsak Beşiktaş Kulübü’nün resmi internet sitesinden Şenol Güneş’e 3 yıllık yeni sözleşme teklif etme kararını resmen ilan ettiğini görürüz. Dedik ya nerden baksan tutarsızlık. Konu ile ilgili olarak Beşiktaş tribün lideri Alen Markaryan’ın sözleri taraftarın genel duygusunu özetler nitelikte, “Şenol hoca, sen tarzda dünya görüşü olan bir insana “Taraftar git demeden gitmem” şiarı kapsamında en azından sana inananlara iki kelam edip gitmek yakışırdı… Yapmadın… Olmadı!”

İlgili Haber
YAŞAYAN EFSANE: RONALDİNHO GAUCHO

Son iki gelişmeden sonra akıllarda iki soru işareti var. TFF Başkanı kim olur ve Beşiktaş Teknik Direktörü kim olacak şeklinde… Fikret Orman’ın defalarca TFF için başkanlık düşünmediğini söylemesi onu en güçlü adaylardan biri yapıyor bence! Kulislerde adı geçen isimlerden biri de Fenerbahçe’nin eski başkanı Aziz Yıldırım. Şike sürecinde hapis yatıp çıktı kendisi. Fenerbahçe adına büyük hizmelerde bulunmuş ve sanırım şu sıralarda Fenerbahçe taraftarının özlem duyduğu birisi konumda. İstanbul Başakşehir Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ da adı geçen isimlerden birisi. Başakşehir’in Katarlılara satılması da gündemdeyken…

Olasılıkları bir kenara bırakıp gerçekleşmiş durumları konuşacak olursak Şenol Güneş’in Türk futbol tarihinin en önemli başarısını kazandığını hatırlatmak gerekir. Dünya Kupası üçüncülüğünü bir daha görmek belki de bize nasip olmayacak. Milli Takım için Şenol Güneş ismi çok uygun. Büyük bir tecrübeden söz ediyoruz. Milli Takım’ı yeniden ‘Milli’ yapacağını düşünüyorum. En çok da buna ihtiyacımız var. Milli Takım’ın maçı olduğunda Milli Takım’ın maçı olduğunu bilmemiz gerekiyor artık. Buna ihtiyaç var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here