Müziğin Resmi’ni Sunan Bir Konser…

İstanbul Kültür Üniversitesi, organize ettiği “Fırçanın Ritmi” konseriyle Borusan Quartet’in müziği ve Ekrem Kahraman’ın fırçasını buluşturup, izleyicilerine müziğin resmini sunacak.

0
1018
views

İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), Borusan Filarmoni Orkestrası’nın sanatçılarından oluşan Borusan Quartet’i ve resim sanatçısı Ekrem Kahraman’ı, “Fırçanın Ritmi”yle Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde İstanbullu sanatseverlerle buluşturuyor.

Türkiye’nin tanınmış gruplarından Borusan Quartet, bünyesine tanınmış ressam Ekrem Kahraman’ı da katarak çok boyutlu bir quintet oluşturuyor bu konserde. Müzik ve resim birbirlerini kendi dünyalarına çekecekler. Müziğe göre resim, resme göre müzik izleyeceğiz. Resim, müziğin katı kurallarını baştan çıkarır ve müzisyenler de resmin bir parçası haline gelir. Zaman zaman doğaçlamalarla, Philippe Glass, Peteris Vasks, Avro Part, Astor Piazzola gibi bestecilerin eserlerinin aralarındaki duygu değişimlerine göre ressamın fırçasından değişik bir teknikle sürpriz bir yapıtın sınırlı zamanda nasıl ortaya çıkacağına tanık olacağız.

İlgili Haber
İzmir’de ‘Tuna’ rüzgarı ‘İzmir Tuna Günleri’ ile esecek

14 Mart Salı akşamı saat 19.00’da, İKÜ’nün Ataköy yerleşkesinde bulunan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek konserde, aralarında Phillip Glass, Arvo Part ve Peteris Vasks gibi imgelemin önde gelen bestecilerinin yapıtlarını seslendirecek olan Borusan Quartet grubuna, o akşam resim atölyesini Akıngüç Oditoryumu’na taşıyacak olan usta sanatçı Ekrem Kahraman da, aynı anda sahnede çizeceği doğaçlama tablolarıyla müziğin ritmine eşlik edecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here