Muammer Ketencoğlu ile Balkan Yolculuğu

0
1615
views

Ülkemizde Balkan müziği denince akla ilk gelen isimlerden Muammer Ketencoğlu’nun 20 yıllık müzik topluluğu Balkan Yolculuğu ile kaydettiği, topluluğun 4. albümü Kalan Müzik etiketiyle yayınlandı.

Sandığımdan Rumeli Türküleri başlığını taşıyan albümün İngilizce başlığı ise Untouched Turkish Folk SongsFrom The Balkans ( Balkanlardan Dokunulmamış Türk Halk Şarkıları). Bir hayal daha gerçek oldu ve Ketencoğlu dedelerinin topraklarından topladıklarını dinleyici ile buluşturdu. Albümde ”Balkan Yolculuğu”nun çekirdek kadrosunda Muammer Ketencoğlu’nun yanı sıra sesleriyle Selda Koçak Uzuntaş ve Şule Kocaman Saraç; klarinet ve alto saksafonuyla Sakip Songelen yer alıyor. Ayrıca hep olduğu gibi bu çalışmada da birbirinden değerli müzisyenler konuk ediliyor. Albüm 23 türküden oluşuyor.

Ketencoğlu sandığından Bulgaristan, Makedonya, Prizren, Romanya, Silivri, Gagavuzya ve Kuzey Yunanistan’dan daha önce ülkemizde çok az seslendirilen ya da hiç seslendirilmemiş türküleri dinleyicinin beğenisine sunuyor.

İlgili Haber
Mirac’tan yeni single: Ben Kimim
Önceki İçerikTünel – Gazze’de Yaşamak
Sonraki İçerikElif’in yeni silahı
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here