MKM’den İstanbul’da da Kültür Operatörleri Eğitimi

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile Macar Kültür Merkezi (MKM) tarafından daha önce Budapeşte ve Bükreş’te düzenlenen Kültür Operatörleri Eğitimi, 24-25 Eylül tarihlerinde İstanbul’da da gerçekleştirilecek.

0
28
views

Macaristan İstanbul Başkonsolosluğu ile Macar Kültür ortaklığında Budapeşte ve Bükreş’ten sonra İstanbul’da da Kültür Operatörleri Eğitimi gerçekleştirileceği bildirildi.

Macar Kültür Merkezi tarafından yapılan açıklamada daha önce sınıf içi olarak planlanan eğitim, pandemi nedeniyle alınan önlemler kapsamında dijital ortamda düzenleneceği bildirildi.

Eğitimin amacı bireysel ve kurumsal kapasitelerini geliştirmeleri ve ayrıca projelerini finanse etmek için yeni fırsatlar aramaları ve bulmalarını sağlayacak yeterliliklerle donatılması olarak belirlendi. Eğitimin profesyonellerin, kültürel geçmişe sahip gönüllülerin ve bu alanlarla ilgilenen herkesin iletişimini ve iş birliğini de kolaylaştıracağı da vurgulandı.

Eğitime kültür operatörleri, sanatçılar, bilim insanları, işletmeciler, tarihçiler gibi AB kültürü ile ilgili herkes başvurabileceği duyurulurken, eğitimin 24-25 Eylül tarihlerinde gerçekleştirileceği açıklandı.

İlgili Haber
Derya Öncü Ortaokulu Maker Kulübü Dünya 4.sü oldu

Eğitime katılmak isteyenlerin adayların, Macar Kültür Merkezi’nin sosyal medya hesaplarından paylaşılan linkten forum doldurmaları gerektiği açıklandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here