Mirac’tan yeni single: Ben Kimim

0
141
views

Ve Mirac, Mozole Mirach ile tekrar karşınızda…

Rap dünyasıyla tanıştığım lise yıllarımda keşfettiğim seslerden biri olan Mozole Mirach (Harun Dinç), o zamandan beri dinlediğim kişilerin başında geliyor. Ve itiraf etmeliyim ki hala eski şarkıları, müzik listemde eskimeyenler arasında kendine yer buluyor. Kulakların pasını hala silmeye devam ediyor.

Kendine has tarzı ve dönem dönem denemeleriyle Mozole Mirach, yaptığı işinin hakkını verebilen nadir isimlerin başında geliyor. Uzun zaman önce Harun Dinç’in Mozole Mirach sahne adını bıraktığını ve Mirac ismiyle çalışmalarına devam etme kararı aldığını da hatırlatayım. Ben yine de Mozole Mirach olarak anmaya devam edeceğim. Bu da böyle bilinsin 🙂

Kendisiyle yaptığım röportaj sayesinde tanıştığım Mirach, samimi ve sohbeti hoş bir isim. Mirach, “Ben Kimim” yeni şarısıyla sevenlerinin karşısında bir kez daha çıktı. Moz, yeni albümü “Mozole Mirach”tan ilk single olarak yayınladığı “Ben Kimim?” şarkısıyla yine kendinden beklendiği gibi güzel bir şarkıya imza atmış.

İlgili Haber
Darya Dadvar 19 Ekim’de Türkiye’de

İkinci single yolda…

Daha ilk singlen tadını tam alamamışken Mirach, albümün ikinci şarkısının yolda olduğunu da duyurdu. Mirach, Instagram hesabından verdiği müjdede “Yeni albümüm “MOZOLE MİRACH” üzerinde çalışmaya devam ederken çok yakında bu albümden 2. single’ı sizinle paylaşacağım. Ardından da albüm sizlerle olacak. Hepsinin öncesinde sizi bir kez daha “BEN KİMİM” şarkımın 2. Bölüyle baş başa bırakıyorum” ifadelerini kullandı.

Size uzun uzun şarkıyı anlatmayacağım ama Ben Kimim’de Mozole, aslında son zamanlarda kendine gelen saldırılara karşı çok güzel cevap vermiş. Şarkının tamamında bu havayı sezeceksiniz ama şu sözler her şeyi çok ne anlatıyor kanımca:

“Devam et! Özümü özüme katarım yoluma bakarım ey! Tutamaz yolumu eşkiyalar bu diyarlar benimle. Her tarafta kargalar ve kurudu tüm bu tarlalar. Adımı yazacak panolar çünkü benim derdim var!”

İlgili Haber
Etik mi? Oyna, Devam!

Sen Moz’sun, Sen Muaf Teknik’sin…

Şarkıya yapılan yorumlardaki ve benim de duygularıma tercüman olan Ben Kimim sorusuna en güzel cevap “Sen Mozz’sun, sen Muaf Teknik’sin, sen Beatkey’sin, sen Mozole Mirach’sın, sen Mirac’sın…” olacaktır.

Sen yoluna devam et güzel adam, eşkiyalar tutamaz senin yolunu. Ve evet senin bir derdin var! Adını da yazacak tüm panolar…

Ben Kimim ile sizi baş başa bırakıyorum….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here