Mirac ve Sitem Depresif’ten Yol Bize Dost

0
1425
views

Rap hakkında ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama ben sıkı bir takipçisiyim, tabi beğendiğim kişileri. Uzun zamandır kendisini takip ettiğim bir isim Mirac (Harun Dinç). Daha önce Mozole Mirach olan ismini radikal bir kararla Mirac olarak değiştirdi. Radikal dememin nedeni ise rapi bırakması oldu. Tabi, rapi bıraktı derken tam anlamıyla bir kopmadan bahsedememekle birlikte yeni bir tarzda yeni bir imajla Rünya albümüyle en son kendini göstermişti.

Rünya’dan sonraki sessizliği “Yol Bize Dost” adlı yeni bir şarkıyla bozdu. Bu şarkıda ona eşlik eden, yine kendisini uzun zaman önce tanıdığım ama çoook uzun süre sesine hasret kaldığım Sitem Depresif (Hasan Özongon).

2006 yılında “Sitemin Duan Olsun” ve 2010 yılında “Geri Çekil” gibi önemli albümlere imza atan Mirac (Mozole Mirach) ve Sitem Depresif, 7 yıl aradan sonra Yol Bize Dost’ta tekrar bir araya geldi.

2006 yılında “Sitemin Duan Olsun” ve 2010 yılında “Geri Çekil” gibi önemli albümlere imza atan Mirac (Mozole Mirach) ve Sitem Depresif, 7 yıl aradan sonra Yol Bize Dost’ta tekrar bir araya geldi. Bu ikilinin yaptığı her iş gibi bu da tadından yenmez bir şarkı olmuş. Keşke hiç ayrılmasalar da böyle güzel işlere imza atmaya devam etseler. Uzun zamandır hasret kaldığım “rap müzik”e bu ikili sayesinde bir nebze de olsun su serpildi.

İlgili Haber
BÜT DERGİSİ’NİN 5.SAYISI ÇIKTI

Yol Bize Dost’ta toplumsal olaylardan kişisel yargılara birçok şey bulabileceksiniz. Mirac, günümüz savaşlarına sessiz kalmazken “Her bir yanda patlar bomba çünkü kansız çok / Dombıramın tellerinden dökülür fütûhat / Sende top, tüfek, silah ve belki nükleer çok / Bizde gönüle ilham olur ancak hakikat” sözleriyle adeta içimizde taşıp coşan seslere tercüman olmuş. Mirac’ın tüm şarkılarında görebileceğin tasavvuf bu şarkıda da kendine yer bulmuş.

Sitem Depresif de “Pusuda hain bekler tetikte parmakları / Gözünün içine bakamaz yoktur haklı davası / Bizde bitmez ârifin duası göz yaşı / Hiç gitmedi buradadır Bedirin Aslanları!” sözleriyle teröre atıfta bulunuyor. Sitem de kendine has üslubundan hiçbir şey kaybetmeden bu şarkı da kendini gösteriyor.

İlgili Haber
Mirac’tan yeni single: Ben Kimim

Mirac’ın sevdiğim yönlerinden birisi de okuduğu nakaratlar. Bu şarkıda da oldukça güzel bir nakarata imza atmış. Diyor ki Mirac; Medet ya sahibi meydan! / Gücü kuvveti aldık Hayy’dan! / Yollara düştük biz mestân / Yol bize dost yollar seyrân

Şarkının sözleri Mirac ve Sitem Depresif’e ait olurken beat, düzenleme, mix ve mastering gibi işlerin tamamını Mirac tarafından Rünya Müzik Yapım Stüdyosu’nda gerçekleştirildi.

İkilinin yeni şarkılar yapması dileğiyle, keyifli dinlemeler…

Önceki İçerikKlasik Ötesi Resim Sergisi
Sonraki İçerikF Sanat’tan ‘Seçkiler’ sergisi
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here