Meireles’i Salonda Unutmuşsun ‘Doğru mu Samet?’

0
241
views

Fenerbahçe şu günlerde sıkıntılı bir süreçten geçerken taraftarların aklında hala Alex’li, Roberto Carlos’lu zamanlar var. Yakın dönemde iz bırakan o zamanlarda futbolcular, yöneticiler ve teknik adamlar dışında bir isim daha var. Kulübün o dönemki tercümanı Samet Güzel…

Kadıköy’de Fenerbahçe’nin içinde büyüyen Samet Güzel, İngilizce ve Portekizce’yi ileri düzeyde biliyor. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde okudu. Birgün gönül verdiği Fenerbahçe’nin televizyonuna mail attı ve hayatı değişti. Fenerbahçe TV’de staj yaparken, kulübün tercümanı askere gider ve hikaye başlar. 19 yaşında başladığı serüvende o şaşalı zamanların önemli figürlerinden biri oldu. O güzel zamanlar Alex De Souza’nın Aykut Kocaman ve Aziz Yıldırım ile yaşadığı problemler ve ayrılık süreci Tercüman Samet için de sıkıntılı geçti.

Aziz Yıldırım’ın konu ile alakalı verdiği röportajda “Doğru mu Samet?” diyerek anlattıklarını kendisine teyit ettirmesi çokça konuşuldu. Alex gitti, Samet de gitti. Ayrılık buruk olsa da geride kalan anılar oldukça güzeldi. Samet Güzel, Raul Meireles’i nasıl evde unuttu, Alex de Souza nasıl biriydi, Zico için neler düşünüyor hepsini anlattı. Buyrun;

İlgili Haber
GELECEĞİN YILDIZLARI TÜRKİYE'DE PARLADI

Adam Şampiyonlar Ligi’ni Kazanıp Gelmiş Ben Onu Salonda Unuttum

“Raul Meireles geldi mesela bize. Adam Şampiyonlar Ligi’ni alıp geldi Chelsea’yle… Eşi, dostu yok geldi tesislerde oturuyor. Dedim ki bu adam 2-3 gündür yalnız ben de bekarım. Bu adamı bebeğe falan götüreyim değişik bir yer görsün kimse götürmüyor ki kim götürecek. Meireles’e dedim ki seni antrenmandan sonra çok güzel bir yere götüreceğim. Hem maç izleyeceğiz hem de pizza yiyeceğiz. “Sen ne diyorsun ya.” dedi. “Üç gündür bu odada durmaktan artık başımı duvarlara vuracaktım” dedi. Muhteşem bir antrenman yaptı. Antrenmanın ardından benden önce duşunu almış odamda duruyordu, “Gidiyor muyuz?” diyor. “Gidiyoruz.” dedim. Çıktık bütün akşam saat 2’ye 3’e kadar Meireles ile pizza, bira… Muhabbetimiz geceye kadar devam etti. “Çok sıkıldım tesislerde üç gündür oturmaktan…” dedi. Ben de “Evin hazırlanıyor sıkıntı yok gel bize gidelim.” dedim. O dönemde yalnız yaşıyorum. Oturduk evde maçlara bakarken uykum geldi, gittim yattım. Sabah kalktım, duşumu aldım. Duştan sonra çıkıyorum evden… Bir baktım Meireles bağırıyor bana, “Samet beni almadan mı gidiyorsun?” dedi. “Seni nasıl unuttum ben dedim ya.” dedim. Adam bir sene önce Şampiyonlar Ligi’ni kazanmış gelmiş. Salonda unuttum Meireles’i… Baya kapıyı kitleyip gidecektim. Çok güldük. Hikaye bitmez bende…”

İlgili Haber
KARDEŞÇE #GEZİ’NENLER

Alex Nargileyi Sever, Kardeşim Diye Sarıldığım Biri

“Alex ile o kadar samimi olduk ki… Benim için bir Alex var bir de Fenerbahçe’nin efsanesi Alex var. Dışarıda benim kardeşim gibi. Ailelerimiz görüşür. Türkçe dersini benim kardeşim aldı. Nargileyi çok seviyoruz burada içiyoruz. O Brezilya’ya dönecekken nargile malzemelerini ben alıyorum… Kardeşim, ağabeyim diye sarıldığım bir adam. Çocuğunun doğumuna girdim. Gidiyorum evinde kalıyorum, her şeyi paylaşıyoruz artık. İyi bir aile babası, iyi bir profesyoneldir. Ondan hayat anlamında çok şey öğrendim ve öğrenmeye devam ediyorum. Alex gibi adamlar futbolun hep içinde olmak ister. Yarışma duygusu onun içinde var.”

Zico Benim ‘Ben’ Olmamı Sağladı

İlgili Haber
ÇERNOBİL ÇOCUKLARI

“Zico çok değerli bir insan. Futbolculuğuna söyleyebileceğim bir şey yok. Dünyanın gelmiş geçmiş en iyi futbolcularından… Ben Zico ile 19 yaşında hem tanışma hem de çalışma heyecanı yaşayacaktım. Çok heyecanlıydık ancak benden daha heyecanlı olan biri vardı o da Alex. Elini sıkarken titriyordu adeta. İlk defa tanışmış ve hocası olacağı için çok heyecanlıydı. Hayatımda gördüğüm en iyi insanlardan bir tanesi Zico’dur. Benim ben olmamı sağlayan en önemli insanlardan biridir. Sıkıntı yaşadığım zaman elimden tutar beni yemeğe götürür, nasihatler verirdi. Zico’ya olaylarla ilgili serzenişte bulunurdum, bana öyle bir konuşma yapıyordu ki… “Nefret duygusu insanı kirletir. Kin duygusunu içinde barındırma, güzel şeyler düşünürsen güzel şeyler olur senin için.” derdi bana… Yedek oyuncular bile Zico’ya kızamıyordu, ona dua ediyorlardı. Futbolcular onun için oynamak istiyorlardı. Zico candır.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here