Madencinin Ekmek Karası…

0
700
views

Kültür-Sanat röportajlarımızla sizlere sanattan edebiyattan bahsetmek ne kadar mutluluk veriyorsa, ülkemizde yaşanan Manisa Soma’daki maden faciasından bahsetmek de bizleri bir o kadar üzüyor. Ama ne yazık ki bu kayıplar, bu acılar hepimizin. Ölen vatandaşlarımız bizim babamız,  abimiz, kardeşimiz,  akrabamız,  arkadaşımız olmayabilir ama biz onlarla aynı vatanın toprağını paylaşıp, aynı havayı soluyorsak, üzüntülerimiz ve sevinçlerimiz ortaksa, aynı şarkıda iç çekip benzer sevinçlere alkış tutuyorsak en önemlisi aynı undan ekmek yapıyorsak bu acıyı içimizde hissetmemiz için de onlarla kan bağımızın olmasına gerek yok.

Bizlerde her ay siz sevgili okurlarımız için en iyisini yazmaya gayret ettiğimiz dergimiz de Türkiye’deki bir maden ocağını ziyaret ettik. Keşke farkında olabilseydik de bizde önceden bir şeyler yapabilseydik. Amacımız siyaset yapmak olmadığı için, kimsenin duygusunu sömürme eyleminde bulunmadan, oradaki işçilerin düşüncelerine saygı duyduğumuz için emektar işçilerimizin ismini vermeyeceğiz. Ayrıca fotoğraf çekip ses kaydı almamızı da istemediler. Keşke ne şartlarda çalıştıklarını sizlere gösterebilseydik. Bu fotoğrafları çekseydik de amacımız görüntüleri abartarak insanları yanlış düşüncelere sürüklemek için değil, sadece böyle acı olaylar yaşandığında işçilerimizin nasıl ortamlarda ne şartlarda çalıştığını gösterebilmek adına olurdu.

İlgili Haber
Kötü Adam Oynamayı Seviyorum
Önceki İçerikSoma Faciası’nda Geriye Kalanlar
Sonraki İçerikBüt Dergisi’nin 18.Sayısı Yayında!
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here