Luciano Pavarotti

0
653
views

Modern opera döneminde en önemli ses sanatçısı kusursuz, mükemmel ve güçlü bir sese sahip; dinleyici kitlesi sınırlı olan operayı da, dünyanın her yerinde yankı uyandırarak sevdirmeyi başaran bir tenor Pavarotti…

12 Ekim 1935‘de İtalya’nın Modena şehrinde dünyaya gelmiş olan duayen sanatçı, ilk müzik deneyimini Koroda şehrinde yaşadı. Llangollen’de düzenlenen uluslararası bir şarkı yarışmasında babasının büyük desteği ile yarışmada birincilik elde etti. Yarışmadan aldığı birincilikle onun tenor olma hayalleri adımında daha da hırslandırmasına yaradı. Eğitimi öğretmenlik üzerine olmasına rağmen Pavarotti, hayallerine daha sağlam adımlarla yürüyebilme aşkıyla çeşitli sanatçılardan dersler almıştır.

Önceki İçerikGülüşün Gizi
Sonraki İçerikİlk Mektepli Fotoğrafçı Kadın: Yıldız Moran
celebi_ozlem_94@hotmail.com'
Ben Özlem Çelebi. 1994 yılında İstanbul’da doğdum ve İstanbul’da yaşamaktayım. İlköğretimi Mahmut Şevket Paşa İlköğretiminde tamamladıktan sonra orta öğretimini Kurtuluş Lisesi’nde bitirdim. 2012 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtımı bölümüne başladım hala eğitimime devam etmekteyim ve ayrıca okulumuz bünyesinde bulunan Marmara Medya Merkezi’nde Reklamcılık biriminde de çalışmaktayım ve çeşitli etkinliklerine katılmaktayım. İleride ise bu alanda yoğunlaşmak ve çalışmak istiyorum. Özlem kendine kalan boş zamanlarında ise elinden geldiğince bilgisayar karşısında dizi izlemeyi ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi sever. Büt Dergisi’nde Müzik kategorisinde yazılar yazmakta.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here