Kötü Adam Oynamayı Seviyorum

0
770
views

Taner Ertürkler 96 yılından bu yana sektörün içinde yer alan bir oyuncu. 1 yılı aşkın süredir de Unutma Beni dizisinde rol alıyor. Biz de Ankara da diziden arta kalan zamanda buluştuk ve çok güzel bir sohbet gerçekleştirdik. Gerçekten söyleşiden öte bir sohbet oldu; çünkü karşımızda son derece alçakgönüllü bir oyuncu duruyordu. Üstelik oyunculuk yapmak isteyen pek çok genç insana da yol gösteren Taner Ertürkler, oyunculuğu sonsuz bir kavram olarak adlandırıyor ve uçsuz bucaksız hayallerin bu dünyada gerçekleşebileceğini savunuyor. Umarız ki onun da bu sihirli dünyadaki tüm hayalleri gerçek olur ve gönlündeki rollere hayat verir…

Neden oyunculuk yapıyorum diye düşündüğünüzde kendinize verdiğiniz cevap ne oluyor?
Aslında bu soruyu yıllar önce kendime sormuştum. Hatta konservatuardan önce, özel tiyatro kurslarına başladığım ilk zamanlardı. Çok sevdiğim için yıllarımı verdim diyebilirim. 15 yılımı doldurdum bu meslekte. Güzel olan her iş insanı mutlu kılıyor.

İlgili Haber
Yalvaç Ural Röportajı

Oyunculuğun sizi motive eden ve yoran yanları neler?
Oyunculuk çok sonsuz bir kavram. Önü çok açık, sınırsız bir hayal dünyası var. Tabii Türkiye’de çok hayalperest olduğunuz zaman hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz; çünkü yurt dışındaki gibi gerçek anlamda değişik projeler yok. Orada fantastik projelerde yer alıp uçsuz bucaksız hayallerinize erişebilirsiniz. Burada ise belli işlerde yer alabilirsiniz. Ama nerede olursa olsun sahneye çıktığınızda sizi beş yüz kişi aynı anda alkışlıyorsa, o hazzı dünyadaki en zengin adam olsanız da yaşayamazsınız. Alkış, özellikle tiyatrocuların ruhunu okşar. Benim için de motive edici bir güzellik.

Önceki İçerikSen ne güzel şeysin öyle Imogen Poots
Sonraki İçerikBen Umuda Müzik Yapıyorum
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here