Klasik Ötesi Resim Sergisi

0
1469
views

Emre Lüle, ‘Klasik Ötesi / Post-Classical’ isimli sergisi ile 20 Ocak – 8 Şubat 2017 tarihleri arasında Galeri Soyut B Salonunda izleyicisi ile buluşuyor.

Sanat eleştirmeni Sezer Aykan; “Değerli bir Türk sanatçısı olan Emre Lüle’nin kendisine mahsus, bu güçlü ve değişik sanat anlayışının, bir ekol özelliklerine sahip olması nedeniyle, “Poli-plastisizm (Poly-plasticism)” olarak anılmasını ileri sürmüştür.

2014 yılı Aralık ayında Fransız “Societe National Des Beaux-Arts” (SNBA) “Ulusal Güzel Sanatlar Kurumu”nun her yıl Louvre Müzesi Carrousel du Louvre’de düzenlediği “Uluslararası Geleneksel Plastik Sanatlar Sergisi”nde UNESCO Direktörü Yolanda Neff Emre Lüle’nin çalışmalarını ve bu tarzda çalışmaları ilk defa gördüklerini ve özgün olduklarını ifade etmişlerdir. Bu organizasyondan Türk delegasyonu olarak iki gümüş bir altın madalya alarak Türkiye’ye dönmüşlerdir.

İlgili Haber
Sait Mingü’nün eserleri 3 Aralık’ta SCOPE Miami Beach’de sergilenecek

Emre Lüle Ankara’da doğdu. 2006 yılında Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezun oldu. Emre Lüle’nin eserleri Başta Cumhurbaşkanlığı Sanat Koleksiyonu olmak üzere kurumsal ve özel koleksiyonlarda bulunmaktadır.

Sanatçı bu sergisinde klasik medyayı güncel medyum ile buluşturuyor.

Açılış: 20 Ocak Cuma Saat: 18:00- 20:30 Yer: Galeri SOYUT B Salonu

Albüm ” Resim Sergisi
Bir diğer sergi ise Ercan Ayçiçek ‘Albüm’ isimli resim sergisi A salonunda izleyicilerle buluşuyor.

Açılış: 20 Ocak Cuma Saat: 18:00- 20:30 Yer: Galeri SOYUT A Salonu

Önceki İçerikKİMİ SEVDİYSEK HEP GİTTİ ZATEN
Sonraki İçerikMirac ve Sitem Depresif’ten Yol Bize Dost
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here