Kitapları onlarca kez okumalı…

Kitaplarda onlarca, yüzlerce, binlerce karakter olabilirsiniz. Yazarın hayallerinin başrolleri biz oluyoruz. Bazen çok geveze biri, bazen bir maceracı, bazen bir aşık...

0
95
views

Kitapları neden okuduğumuzu düşündünüz mü?
Ben düşünüyorum ve aslında kendi çapımda bir fikre vardım. Kitaplarda onlarca, yüzlerce, binlerce karakter olabilirsiniz. Yazarın hayallerinin başrolleri biz oluyoruz. Bazen çok geveze biri, bazen bir maceracı, bazen bir aşık…

Ne kadar çok kitap okuyorsak o kadar çok hayat yaşıyoruz. Aslında bu sayede “empati” yeteneğimizin arttığını yok saymak saçmalık olur. Anlayışlı bir insana dönüşüyoruz çünkü bir sürü insan olmuş oluyoruz. Hayatımıza ne kadar başrol sığdırırsak o kadar oluyoruz.

Bu güzelliklere rağmen kitapların müthiş bir yanı daha var: Hayatta yaşadığımız güzel ve kötü anlara asla geri dönemeyeceğimiz gerçeğini kitaplar gülerek karşılıyor. Kitaplarda yaşamayı sevdiğiniz yada sevmediğiniz her şeyi tekrardan yaşayabilirsiniz, sevmediklerinize dönüp sevebilirsiniz. Hayatın böyle bir fırsatı olsaydı her şey mükemmel olurdu herhalde. Ancak bunu bilemeyiz oysa kitaplarda biliyoruz.

İlgili Haber
Yeni Çıkan Kitaplar - Haziran

Aynı kitabı üç kere okumayı deneyin, farklı yaşlarda okumayı deneyin. Kitapların sizi ağlatmasına, güldürmesine ve sinirlendirmesine izin verin. Küçük Prens okuyun mesela; farklı gezegenler keşfedin, sizin de bir gülünüz olsun. Şeker Portakalı okuyun ve son sayfasına geldiğinizde bırakın aksın gözyaşlarınız.

Onlarca kez okuyun, yüzlerce, binlerce kez…

Önceki İçerik“Tuna Nehrine Öyküler” yarışmasının kazananları belli oldu
Sonraki İçerikDerya Öncü Ortaokulu Maker Kulübü Dünya 4.sü oldu
Ben Buket Didem Yılmaz. Uludağ Üniversitesi Felsefe Bölümü 2. sınıf öğrencisiyim. Bursa'da yaşıyorum. Kendimi geliştirerek ve kendime bir şeyler katarak mutlu olmaya çalışıyorum. Yeni bilgiler keşfetmek, öğrenmek, anlamaya çabalamak bana zevk verenlerden. Hayatımı da bunun üstüne kurmak istiyorum. Olmayacağını düşündüğüm anlarda çok olacaktır muhtemelen ve oluyor da ama her sabah güneş yeniden doğuyor. Her sabah yeni bir gün ve yeni bir umut.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here