Kişisel gelişime yeni soluk getiren kitap: Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor

Azerbaycan’da çok satan kitaplar listesinde yer alan Rövşen Abdullaoglu’nun “Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor” isimli kişisel gelişim kitabının üçüncü baskısı Türkiye’de yayımlandı.

0
88
views

Ünlü yazar Rövşen Abdullaoğlu’nun bugüne kadar Azerbaycan`da irfan, felsefe, motivasyon psikolojisi, kişisel gelişim ve roman türünde 26 kitabı yayımlandı.

Yazar, motivasyon kitaplarında daha çok Batı ve Doğu psikolojisine yönelirken teolojik ve psikolojik yaklaşımları sentezleyerek yeni motivasyon yöntemleri sunuyor. Bu türdeki; Arkadaki Köprüleri Yakın, Her İnsan Hükümdardır, Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor, İsyan, Korkular kitapları Rövşen Abdullaoğlu’na kısa sürede geniş bir okur kitlesi kazandırdı.
Türk okurun Azerbaycanlı yazarla ilk tanışması Zor Olsa Da Hayat Devam Ediyor kitabıyla oldu. Temmuz ayında Destek Yayınevi tarafından yayımlanan kitap kısa sürede satış rekoru kırmayı başardı. Klasik bir kişisel gelişim kitabından farklı olarak size ne yapmanız gerektiğini dikte etmeyen ve sadece hayattaki düğümleri çözmek için mükemmel pratik önerilerde bulunan kitap, Türk okurların ve bloggerların büyük ilgisini kazandı. Kitabın etkili olmasının ana nedeni, yazarın yaşamındaki tüm tavsiyelerini kendi yaşamında uygulayarak başarılı olmasıdır. Kitabın 4 ay içinde ilk iki baskısı tükenerek üçüncü baskısı yayınlandı.

İlgili Haber
KafeKültür'den İnsan Galaksisi Tarihi

Destek Yayınları’ndan çıkan kitap 271 sayfa ve kişisel gelişim türünde yazılmıştır. Özellikle kısa kısa bölümler olması, yazarın okurla sohbet ediyormuş gibi ve hayattan örneklerle konulara değinmesi kitabın çok kolay okunmasını sağlıyor. Kitabın başına eklenen “BU KİTAP NASIL OKUNMALI” kısmı okura kitap hakkında güzel bir yön veriyor. Yazar, kitabın giriş bölümünde yazılanlardan daha fazla yararlanabilmeleri için okurlarına pratik öneriler sunmakta. “Sen Kahraman Olmasaydın Dünyaya Gelmezdin” başlığıyla devam eden konu insanın bulunduğu durumu objektif değerlendirebilmesine yardımcı oluyor. Kitap, kahramanlığı şu şekilde değerlendiriyor:

“Eğer dünyaya geldiysek o zaman bir adım öndeyiz”

“Eğer dünyaya geldiysek o zaman bir adım öndeyiz. Bela ve sıkıntılara mutlak güzellik açısıyla yaklaşan dâhi kişilerin hayatlarından ilginç örnekler verilmektedir. Hayatta zor olan tek sorun, yaşanan olayları müşkül, musibet ve sorun olarak görmemektir, bunu yapabilirsek geriye kalan her şey kolaydır. Kısacası, dünyaya baktığımız gözlüğümüzü değiştirmeliyiz. Bu konuyla ilgili psikolojide sıkça kullanılan Şekil ve Zemin ilişkisine değinilmektedir. Pozitif düşünceleri sürekli ön planda tutmakla ilgili pratik öneriler verilmekte, dünya nimetlerine doğru yaklaşım modeli sunulmaktadır.”

İlgili Haber
Ortadoğu Savaşı’na Dikilen Limon Ağacı

Konu olarak ana tema hayatın zorluklarına rağmen olumsuzluklara kapılıp pes etmemek… Özellikle yazar bu konulara kutsal kitaplar çerçevesinden de bakarak dikkati bunların dini kökenlerine çekiyor. Ama bu kısıtlayıcı değil zenginleştirici bir unsur. Kitapta sevilen kısımlardan ünlü insanların zorlukları nasıl yendiklerini anlattığı bölümler ve onların örnekleri oldu. Kitap klasik bir kişisel gelişim kitabının ötesinde hayata manevi bir bakış açısıyla bakmamızı sağlamayı amaçlıyor.

Önceki İçerikİstanbul Maratonu’na yüzde 70 zam
Sonraki İçerikBüt Dergisi artık Bundle’da!
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here