KİMİ SEVDİYSEK HEP GİTTİ ZATEN

0
1615
views
Bir Beşiktaş Taraftarından Olcay Şahan’a Veda…

“2012 yazında saçları uzun, sakalsız ve adı yeni yeni duyulan bir adam transfer oldu Beşiktaş’a… Sezonun adı “Feda”ydı ya… Yeni bir bilinmezlik. Youtube’a girsen baksan, fena da gol atmamış aslında Dortmund’a… İyi de 25 yaşına kadar neredeymiş bu adam. Hiç kimse bulamadı da, Beşiktaş mı keşfetti cevheri? Ya bir de 10 numarayı giymiş, ne haddine!”

Düsseldorf’taki mütevazı evlerinde yatak örtüsü Beşiktaş’ın renklerinden oluşuyordu. Temizlik işi yapan anasının her gece saat 4’te işe gitmeden uyandırıp bıldırcın yumartası içirdiği bir çocuktu o. Araba fabrikasında çalışan babası üzerine titriyordu. Arkadaşları gameboy oynarken, o bir gölün etrafında koşuyordu, gözünden yaş aka aka… Sabrın sonu selametti. 12 yaşındayken Fortuna Düsseldorf’a transferiyle başladı her şey. 16 yaşındayken Beşiktaş’ın Almanya’da oynadığı Chelsea maçında tribündeydi. Sahada ise hayranı olduğu Sergen Yalçın ve İlhan Mansız gibi oyuncular vardı. O da bir gün onlar gibi olacaktı. 2012’de Kaiserslautern formasıyla ikinci ligde oynarken, Beşiktaş çaldı kapısını… Onun büyük aşkı Beşiktaş…

İlgili Haber
'Cevriye hala her ailede var'

Olcay, çocukluktan kurduğu siyah-beyazlı formayı giyebilme hayali için ezeli rakibin daha makul teklifini reddederek gelmişti. İnönü Stadı’nda çıktığı ilk derbi maçında hüngür hüngür ağlamıştı. Yılların emeği, yılların hasreti ne de güzel sonuçlanmıştı. İnönü Stadı’nda oynanan son derbiye annesi ve onun futbolcu olmasını sağlayan babası da gelecekti. Tribünden izlediler oğullarını… O gün öyle bir zamanda, öyle bir gol attı ki Olcay… Ne Beşiktaş taraftarı unutur o günü, ne kendisi unutabilir ne de ailesi… O gün onunla gurur duydu herkes… O ise hayallerini yaşıyordu birer birer… Onca çileden sonra Beşiktaş ile Vodafone Arena’da şampiyonluk kupasını kaldırırken ondan mutlusu yoktu.

Olcay’ın Beşiktaş sevgisi paha biçilemezdi. Zor zamanda “Feda” demeyi bildi. Beşiktaş’ın localarından satın alarak kulübe destekte bulundu. Beşiktaş’ın en zor zamanında bayrak oyuncusu oldu. O büyüdükçe, Beşiktaş da büyüdü. Rolünü büyük oynadı.

Bakmayın onu beğenmeyenlere attığı her gol ayrı güzeldi. Gollerinin sayısını hesaba vurup, asistlerini alt alta yazsan pek bulamazdın yakınından geçeni…

Kimse ondan beklemezken, takımı sırtlayan oyunculardan oldu en zor zamanlarda… Bakmayın onu beğenmeyenlere attığı her gol ayrı güzeldi. Gollerinin sayısını hesaba vurup, asistlerini alt alta yazsan pek bulamazdın yakınından geçeni… Bir maçtan sonra çok sevdiği taraftara sus işareti yapabilecek kadar cesur, birgün onlardan tribün tribün gidip özür dileyebilecek kadar alçakgönüllüydü. Olcay Şahan, Beşiktaş’tı.

İlgili Haber
Eurovision'u kazananı Kırımlı Tatar Jamala

Sen bize bakma be Olcay!
Biz değil miyiz Deli İbrahim’e demediğimizi bırakmayan
O gidince yerini 10 senede dolduramayan…
Arkanda bundan sonra da müthiş sol ayağınla atacağın gollere
Sevinecek insanlar bıraktın…
Sen ki yan gelip yatanlardan, parasına bakanlardan değil
Sevdasını yüreğine gömüp, sevdiğine yük olmayan oldun
Koca yüreğinle yüz yılı aşan tarihe not bıraktın
Şimdi sen gittin ya sol yanımız boş kaldı bilesin
Bu asla sitem değil, hayır
Kimi sevdiysek hep gitti zaten

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here