KANLI KONTES ELİZABETH BATHORY

0
1816
views
KANLI KONTES ELİZABETH BATHORY - Büt Dergisi

İnsan kanının güzelliğine iyi geldiğine inan ve yaşlanmaktan korkan bir Kontesi. Türklerin hunharca katledildiği ordunun başındaki kumandanın karısı. Hayatı hakkında onlarca film yapıldı, onlarca kitap yazıldı. Bu film ve kitaplar herkes tarafından ilgiyle okunup izlenildi. Tarihin en korkunç kontesi Elizabeth Bathory. Peki yaz siz daha korkunç olanı duydunuz mu?

Bana gelin bulutlar, seni şeytani bir fırtına gibi havalandırır. Sanki onları yarmak için doğmuşun gibi. Bırakalım gecenin örtüsü tanık olanı götürsün ve direneni yok etsin. Böylece bana zarar veremesinler. Bırakın bir çoklarının kanı ile temizleneyim. Sonsuz güzelliğim korunsun, sana dua ediyorum.

Bathory ailesi bir zamanların en güçlü krallıklarından biri olan Macaristan Krallığı’nın soylu, asil ve en zengin ailelerinden biriydi. Bu ailenin şüphesiz en ünlü ismi sıra dışı hikayesi ile halen korku dolu efsanelere konu olmuş Elizabeth Bathory’dir. Yaz mevsiminin son demlerinde 7 Ağustos 1560 senesinde Ecsed Şatosu’nda dünyaya gelen Elizabeth ismini sonsuza dek kanlı bir imza olarak bırakmıştır tarihte.

İlgili Haber
Bu adam benim babam

 

Önceki İçerikBİR METRO ŞANTİYESİ…
Sonraki İçerikÇOCUKLUĞUMUN SOKAK FUTBOLU
muugegul@gmail.com'
1982 yılında İstanbul’da doğdu. Lise öğretimini tamamladıktan sonra iş hayatına atıldı. İletişim sektöründe uzun süre çalıştı. İlkokuldan beri denemeler yazmıştır. Korku sineması ve edebiyatına özel bir ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’nde Sinema ve Mitoloji bölümlerinde yazarlık yapmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here