Kafekültür’den Yeni Öyküler kitabı

Kafekültür Yayıncılık, hazırladığı 2017 Öykü Yıllığı adı altında Yeni Öyküler kitabını 15 Mart'ta raflardaki yerini alacak.

0
1340
views

Kafekültür Yayıncılık’tan yeni bir kitap daha: Yeni Öyküler. KafeKültür, hazırladığı 2017 Öykü Yıllığı adı altında Yeni Öyküler kitabı 15 Mart’ta raflarda yerini alacak.

Kitabın arka kapa yazısında şunlar yazıyor;

Öykü.
Edebiyatın şimdiki hali.
Eğlenceli bir masal alışkanlığından, insan bilincinin en derin karmaşık saplantılarına, çıkmazlarına götürür bizi bu sihirli “ân”ın yazılışı…
Türk Edebiyatı, birçok dünya edebiyatına göre öykücülükte özellikte modern çağda oldukça zengin ve ileridedir.

Edebiyatın söylemini yazardan okur odağına taşıyan bu türün en özgür ve ele avuca sığmaz tür olduğunu okur bilmeli ki az sonra yapacağı öykü yolculuğunda satırlar arasında ve satıraralarında kaybolmasın. Ya da kaybolsun ve edebiyatın büyüsüyle bütünleşsin ve varolmanın en temel hazlarından birisiyle söz sanatıyla birleşsin zihni, dolayısıyla da hayatı.

İlgili Haber
YALANCI DÜNYA

Okuru bu bu eşsiz öykü şöleniyle baş başa bırakırken Türk edebiyatının dünü, bugünü ve geleceğine derin bir imza atan bu yıllığı kattıkları onur ve güzellikler için yazarlarımıza en derin şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki anlattılar.

Nazlı Eray, Nedim Gürsel, Sadık Yemni, Feridun Andaç, Buket Uzuner, Mario Levi, Özcan Karabulut, Muammer Yüksel, Semra Topal, Müge İplikçi, Halil Gökhan, Feryal Tilmaç, Emine Ebru, Mustafa Türker Erşen, Murat Şahin, Hakan Bıçakcı ve Batuhan Bilgiç gibi yazarların öyküleri bulunuyor.

KÜNYE
YENİ ÖYKÜLER, Kolektif
öykü, 112 sayfa
15 TL

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here