Kadın Şiirleri

Kafekültür Yayıncılık'tan yeni bir kitap daha; Kadın şiirleri. 22 kadın şairin kaleminden çıkan kitap mart ayında piyasalarda.

0
1439
views

Kafekültür Yayıncılık’tan yeni bir kitap daha; Kadın şiirleri. 22 kadın şairin kaleminden çıkan kitap mart ayında piyasalarda.

Kitabın arka kapak yazısında şunlar yer alıyor;
2012 yılından bu yana çeşitli temalarda edebiyat eserleriyle bir araya gelen yüzden fazla kadın edebiyatçı, sayısı 10’u geçen proje kitaplar ürettiler. Kadın doğasının tamamen eseri olan ve bir ideal birlikteliğinden doğan bu Kadın Edebiyatı hareketinin son halkası olan KADIN ŞİİRLERİ, 22 kadın şairin şiirleriyle birlikte, kadına dair özlü cümlelerinden oluşan ve aynı zamanda kolektif bir manifesto niteliği taşıyan bir önsözden oluşuyor.

Ülkemizde ve dünyada, tarihsel yıkıcılığını ve iktidarını paylaşmaktan asla geri durmayan eril zihniyet ve tahakkümlere karşı kadın yine düşünerek, yaratarak, şiir okuyarak ve söyleyerek varoluşunu en kutsal yanlarını sergiliyor, varlığının bir şöleni olarak. Bu şiirler sessiz kalmayan tüm kalp ve vicdanlar için…

İlgili Haber
Yansımalar ve İstanbul

Kafekültür yayıncılıktan çıkan Kadın Şiirleri kitabında Arzu Arabacıoğlu – Aycan Türk – Candan Selman – Çiğdem Keskinbıçak – Emel Kaya – Ezgi Demir – Filiz Zibek – Gülay Bulut Bildirici – Gülce Koç – Hale Nur Durmuş – Kader Sevinç – Melike Aslı Şahinsoy – Melis Olçum – Özlem Alpözgen – Raşel Rakella Asal – Rengin Karasu – Rüya İnci – Selda Genç – Şirin Parkan – Tuğçe Tekhanlı – Vuslat Çamkerten – Zeynep Esra gibi isimler yer aldı.

KÜNYE
Kadın Şiirleri,
Kolektif, şiir,
106 sayfa,
15 TL

Önceki İçerikAşka ve Şiire Dair Umut Filmi: PATERSON
Sonraki İçerikOnur Ercoşkun, Ara Güler ile Buluştu
Büt Dergisi Aylık Onlin Kültür-Sanat Dergisi. Spor, Tarih, Sinema, Tiyatro, Edebiyat, Genel Kültür ve daha fazlasını bulabileceğiniz bir dergi... haber ve önerilerinizi info@butdergisi.com adresine yollayabilirsiniz.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here