İki Akor Basan Gitar Çalıyorum Sanıyor

0
848
views

Aranjör- besteci Ayhan Günyıl ile Taksim İstiklal’deki M&A Prodüksiyon Şirketi’nde buluştuk. Gitarıyla bütünleşen ünlü aranjörün stüdyo kayıtlarında eşlik ettiği sanatçılar 500’ü geçince saymayı bırakmış. 3 solo albümü olan sanatçı zaman zaman konserler vermeye devam ediyor. Ayrıca gitar meraklıları için özel dersler de veren Günyıl “Eğer öğrenci yetenekliyse kendimi döküyorum” diyor. 2 kızı olan Ayhan Günyıl kızlarından bahsederken de gözleri parlıyor. Biz de onu dinlerken dolu dolu işini çok severek yapan bir müzisyenle küçük bir yolculuğa çıkmış gibi hissettik.

Ayhan Günyıl bize biraz kendisinden bahseder mi?

1971 yılında Almanya’da doğdum. 13 yaşına kadar orada yaşadım sonra ailemle birlikte Türkiye’ye döndük. Dönüş yaptıktan sonra burada okula devam ettim. Yıldız Teknik Üniversitesi’nde konservatuar sınavına girdim ve kazanamadım, hatta Kayahan’ın kızı Beste de vardı. Aynı gün girmiştik sınava, o kazandı ben kazanamadım. Beceremedim kısacası belki de o zamanda da tanıdıklar işe yarıyordu. Bu bende hırs yaptı ve rahmetli Yurdaer Doğulu ve Zafer Doğulu’dan özel dersler almaya başladım. Raffi Arslanyan benim için çok değerli bir hocadır ve çok iyi müzisyenler yetiştirmiştir, ondan da klasik gitar dersleri aldım. Sonra askere gittim geldim. Bunu hiçbir röportajımda söylemedim aslında ama ben uzun bir süre Kapalıçarşı’da da çalıştım.

İlgili Haber
VİCDANI TEMEL ALAN BİR GAZETECİ: HÜLYA HÖKENEK
Önceki İçerikİstanbul Kumpanyası’ndan Yeni Sezona Merhaba!
Sonraki İçerikSadece kendim için fotoğraf çekiyorum
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here