HİNDİSTAN’DA EN ÇOK SAYGI DUYULAN İSİM AaMİR KHAN

2
1996
views
Aamir Khan - Büt Dergisi

Bu ayki yazımda sizlere  çok farklı gelebilecek belki de hiç tanımadığınız birinden bahsedeceğim, Aamir Khan’dan.  Doğrusunu söylemek gerekirse, Aamir Khan’ı bende son 1 yıla kadar tanımıyordum. Aamir  Khan’la ilk tanışmam 2012 yılı sonlarında oldu. Bu kadar geç tanıdığım için üzgünüm aslında. Bu nedenle en azından elimden geldiği kadarıyla Aamir Khan’ı insanlarla tanıştırmak istiyorum. İlk önce Aamir Khan’ın genel bilgilerinden bahsetmek istiyorum.

Aamir Khan, Mumbai’de 1965 yılında dünyaya geldi. Ancak benim buna inanmam 2 günümü aldı çünkü yaşını kesinlikle göstermeyen biri.  49 yaşındaki Aamir Khan, Hindistan’ın en ünlü aktör, yönetmen ve film yapımcısıdır. Aslen Afgan olan Aamir Khan, Hindistan’da ve dünyada çok fazla sayıda hayrana sahip olduğu gibi Türkiye’de de hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahiptir. Sinemaya ilk adımını 8 yaşındayken atan Aamir Khan, amcası Nasir Hussain’in filmi Yaadon Ki Baaraat’da rol aldı. Aamir Khan profesyonel olarak  sinema hayatına ilk adımı ise 1984 yılında Holi filmi ile atmış oldu. Aamir Khan profesyonelliğe adım attıktan  sonra yılda en az 1 ya da 2 film çekerek Bollywood’da kendisine sağlam yerler edinmeye başladı.

İlgili Haber
ÖLÜME ÇAĞIRAN BÜYÜLÜ ŞARKILAR: SİRENLER
Önceki İçerikÇOCUKLUĞUMUN SOKAK FUTBOLU
Sonraki İçerikBÜT DERGİSİ’NİN 14.SAYISI ÇIKTI!
serab.5091@gmail.com'
1991 Iğdır'da doğdu. İlköğretimi Zühtü Şenyuva İlköğretim okulunda okuduktan sonra orta ortaöğretimini Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde tamamladı. Eğitim hayatına 3 yıl ara verdikten sonra 2012 yılında Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde eğitim görmeye başladı. Okulun yanında 1 yıldır medya şirketinde çalışan Serap, medyada spor alanında çalışmayı planlamakta. Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Büt Dergisi'nde Portre kategorisinde yazdığı yazılarla katkıda bulunmaktadır.
TEILEN

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here