Hem Çocuklarının Hem de İyi Niyetin Güzeli

0
941
views

Dünyanın en başarılı en güzel kadınlarından biri mi olmayı tercih ederdiniz yoksa her şeyini çocuklarına adamış bir anne mi? Bu soruda tabi ki herkes bir gün zaten anne olacağım diyerek birinci şıkkı seçecektir eminim. Ancak bir de dünyanın en güzel, en popüler, en beğenilen kadınlarından biri iken her şeyi elinin tersiyle itip sadece “anne”liği seçen biri var, Angelina Jolie.

Tüm dünyanın gıpta ile baktığı, yapım şirketlerinin peşinden koştuğu, güzel kadın tanımında akla ilk gelen isimdi – hatta hala öyle birçok kişi için- Angelina Jolie. Ancak Jolie, aslında sadece dünyanın en büyük yıldızlarından biri değil. Işıltılı yaşamının arasında aslında tam bir insan. Siz şimdi her ünlü insan diyeceksiniz ama Angelina Jolie benim için ve bence çoğu insan için vicdanıyla, merhametiyle lafın kısası insanı insan yapan tüm özellikleriyle tam bir insan. “Bu kanıya nereden vardın?” derseniz, tabi ki “insanları dinlerine, dillerine, renklerine göre ayırmadan yaptıkları ve söyledikleriyle vardım” olacaktır cevabım. O kadar geniş çaplı düşünmemize de gerek yok aslında; bir ömrünü verdiği, gerçekten çok fazla fedakarlık yapıp ulaştığı ünü, başarıyı, mesleği en kutsal insani duygu olan annelik için geri plana bırakmasından da anlayabiliriz. Aslında anneliği ve mesleğini aynı anda yürütebilirdi ama onun annelik kavramı çok mükemmeliyetçi bir seviyedeydi ki o sadece anne olmayı seçti.
 

İlgili Haber
BİZİ RAHATSIZ ETMEYE GELEN SOSYOLOG DR. ALİ ŞERİATİ
Önceki İçerikOrtadoğu Savaşı’na Dikilen Limon Ağacı
Sonraki İçerikRüzgâra Karşı Yürüyen Adam
serab.5091@gmail.com'
1991 Iğdır'da doğdu. İlköğretimi Zühtü Şenyuva İlköğretim okulunda okuduktan sonra orta ortaöğretimini Mehmet Akif Ersoy Lisesi'nde tamamladı. Eğitim hayatına 3 yıl ara verdikten sonra 2012 yılında Marmara Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünde eğitim görmeye başladı. Okulun yanında 1 yıldır medya şirketinde çalışan Serap, medyada spor alanında çalışmayı planlamakta. Koyu bir Galatasaray taraftarıdır. Büt Dergisi'nde Portre kategorisinde yazdığı yazılarla katkıda bulunmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here