Hayalin ritimlenmiş hali “LOST IN MUSıC”

0
701
views

Ünlü Gastroenterolog Dr. Necat Memişoğlu, “Lost In Music” adlı, tamamı İngilizce şarkılardan oluşan albümü ile hayallerini gerçekleştirdi!

Türkiye ve Kanada’da doktorluk yapan Necat’ın çocukluğundan beri hayalini kurduğu, söz ve bestesi kendisine ait onbir İngilizce şarkıdan oluşan “Lost In Music” isimli albümü, Sarı Ev etiketiyle dijital platformlarda 19 Eylül’de müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Üniversite yıllarından beri içinde olan müzik üretme isteği ile ortaya çıkan şarkıları için Necat Memişoğlu “Şarkılarımı herhangi bir enstrümanla değil önce kafamda topluyorum. Sözler melodiler ile aynı anda geliyor. Kendi kişisel hikaye ve yaşadıklarımı anlatıyorum” dedi.
Prodüktörlüğünü Ümit Kuzer ve Martin Spencer’in beraber yaptığı albümün aranjörlüğünü Ümit Kuzer, mix ve mastering’ini Martin Spencer yaptı. İki yıl süren uzun, yoğun ve sıkı bir çalışmanın ürünü olan bu albümün kayıtları Virüs Stüdyoları’nda gerçekleşti.

İlgili Haber
Dr. Fuchs geri geldi: Kabul et

Rock, Punk, Glam, Folk gibi müzik stillerini barındıran albümde teknolojik olarak 70’li ve 80’li yılların duyumları yaratıldı. Analog olarak kaydedilen albümde Amerikan müzikal tarzında vokallerini ünlü müzik adamı Dağhan Baydur’un kızı Sara Baydur’un yaptığı 2 farklı tarzda şarkı yer aldı. Dünya piyasasının hedeflendiği bu dinamik albüm, degişik müzik türlerini içinde barındırmasına karşın Rock’n Roll’un köklerine sadık kalıyor.

“Lost In Music” albümünün ilk video klibi “Flightman” adlı şarkıya Evren Arasıl yönetmenliğinde çekildi. Klip Şile’de 12 saat süren çekimler sonunda tamamlandı.

Lost In Music
1 Lost In Music
2 Can’t Take It No More
3 Flightman
4 Finally Found The Reason
5 That’s The Way
6 Trying To Make You Sane
7 Never Go Away
8 New Dimentions
9 Compressions Of Mind
10 Afloat With My Lady
11 Nobody Cares About Me

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here