Hadi Sevgilim

Yemyeşil bir orman beklerken simsiyah bir fırtınanın içinde bulacaksın kendini. Sanki fırtınalar senin yüzünden çıkmış gibi davranacaklar sana, aldırış etme. Sonra elbet güneş doğacak...

0
107
views

Hadi bana bak,

Bana öyle bir bak ki sevdiğin her şey anlam bulsun hatta anlam bulmakla yetinmeyip yeniden doğsun yepyeni bir anlamı olsun. Daha önce hiç bakmadığın, kimsenin kimseye bakmadığı gibi bak. Ormanların filizlendiği gözlerin ilk defa görüyormuş gibi baksın bana. Bu öyle bir görmek olsun ki, kör etsin bütün ışıkları.

Hadi korkma,

Görmek istediklerinle göreceklerin aynı olmayacak ama korkma. Yemyeşil bir orman beklerken simsiyah bir fırtınanın içinde bulacaksın kendini. Sanki fırtınalar senin yüzünden çıkmış gibi davranacaklar sana, aldırış etme. Sonra elbet güneş doğacak. Güneş doğduğunda seni görmeyecekler. Hiç olmamışsın gibi. Aldırış etme. Fırtınalar kopsun, güneş doğsun, kıyamet kopsun sonra yeniden güneş doğsun. Aldırma. Senden nefret edecekler. Bütün nefret söylemlerinin hedefi sen olacaksın. Nefret ettiklerini söyledikleri her şeyi sahiplenecekler. Seni de benzetmeye çalışacaklar.Nefret ettikleri de sen olacaksın, sahiplendikleri de. Ne acı ama! Korkma.

Hadi, bir şey söyle

Tam şu an bana bir şey söyle. Bu öyle bir şey olsun ki; aç karnımı doyursun, üşüyen ellerimi ısıtsın. Bulamadın değil mi? Seni seviyorum cümlesi sihirliymiş öyle diyorlar. Sevdiklerini, sevildiklerini söyleyecekler. Sonra terk edildiklerinden bahsedecekler. Belki öldü sevdikleri belki de gitti. Ama herkes tattı o korkuyu. Sen o keskin acıyı hissetmedin değil mi? Kızgın bir demir kolunu yakıyormuş, keskin bir bıçak göğsüne saplanıyormuş gibi bir şey bahsettiğim. Sen bahsetme, sen bilme bunları. Onun yerine, insanların sevildikçe nasıl şımardığını anlat bana. Bunun kötü bir şey olduğundan emin olarak. İnsanlara filmler kadar bile değer vermeyen yüreklerin gerçek bir sevgi görünce nasıl şımardığını anlat. Belki o zat-ı şahane kendine gelir de, yürüdüğün yolları öperek ayaklarına kapanır. Hadi, söyle.

İlgili Haber
İstanbul Maratonu’na yüzde 70 zam

Hadi, ben bir şey söyleyeyim

Sana normal olmanın çok sıkıcı olduğundan dem vurup, deliliğin özgürlük olduğunu söyleyecekler. Sonra sen de inanacaksın özgür hissedeceksin kendini deliliğin vermiş olduğu güçle. İnanmak senin yenilgin olacak. Etrafına bakacaksın gölgenden başkası kalmamış. Öve öve bitiremedikleri delilik senin sonun olmuş, kaçmışlar senden. İnanma desem de hep haklı bir sebep arayacaksın onlara, senden kaçanlara. Bulamasan bile bulmuş gibi yapacaksın aynadaki üzgün silüete. O silüetin sana ait olmadığına inanmak isteyeceksin. Buna da inanma derdim ama…

Hadi ağla,

Neden ağlayayım diyorsun belki içinden. Ağlamak rahatlatır mı bilmem ama tam zamanı şu an. Ağlayacaksın ki ben de yaşlarını sileyim. Sonra bana karşı içinde sonsuz bir şefkat belirsin. Her gün besleyeyim onu. Ağlarken peçeteye ihtiyacın olmayacak bak bir ömür. Ellerim güzel yüzüne dokunma fırsatını bir kağıt parçasına bırakır mı sandın? Ağla hadi, sonra gülelim sonra şaşıralım bu döngüye. Bütün duyguları hissedebildiğimiz için şanslı sayalım kendimizi. Bak buradayım hadi.

İlgili Haber
Asimileleştik mi ne!

Hadi koş!

Seni yıldıracaklar her şeyden, bittiğine inanacaksın. İnanma, bittiğini düşündüğün yerde tekrar dene. Sonra bir daha dene. Onlar, yılmışlık hissiyle seni ayıplayacaklar bir de. Güzel kahkahanı onlara duyurma demek isterdim ama kocaman bir kahkaha atıp oradan kaç. Sen istersen her yol açılır unutma. Çıkmaz sokaklar yok burada. Sadece kendini, gücünü ve yüreğini yanına alman kafii. Koşmak için bacaklarına bile ihtiyacın yok inan bana. Çiçeklerle bezeli o yolun sonunda seni bekliyorum ben. Hadi koş.

Hadi gel.

Bütün bunlar bittiğinde biz yine el ele müdavimi olduğumuz o mekana gidelim. Garsonlar tanısın hemen bizi, bir sade kahve bir de bol şekerli kahve dememize gerek kalmasın. Çok şeker kullandığımdan yakın sen yine. O acı kahveyi nasıl içtiğini düşünerek kendimi haklı bulayım  ben de. Bütün bu telaşlar bittiğinde evimize doğru yola koyulalım. Tam o an güzel bir şarkı duyalım, hiç susmasın. Ellerime her dokunduğunda bunu mucize varsaydığını biliyorum. Bütün her şeyi unuttuğunda bile bunu hiç unutma…

İlgili Haber
AB İzleme Ağı Projesi’nin Dijital Platformu İZLEM Hayata Geçirildi

Şimdi mavi bulutlar gökyüzünde bize gülümsüyor,

Yemyeşil ormanlar şarkılarımıza eşlik ediyor.

Uğur böcekleri kendi şansına inanmayı bırakıp bize doğru geliyor.

İşte bahsettiğim sihirli cümle.

Acılarını ezberledim,bütün düşmelerini ezberledim dünya!

Şimdi ayaktayım, şimdi seviyorum, şimdi seviliyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here