Güneş, Kiraz Çiçekleri İçin Açtı

0
1490
views

Bir baharı daha geride bıraktı kiraz çiçekleri. Baharın son güzelliklerinden biridir bu çiçek. Hayata yeniden başlamaktır. Güzelliktir. Son sefadır.

Kirazlar çiçek açtığında hayat yeniden başlıyor aslında Anadolu’da. Çünkü biliniyor ki kirazlar çiçek açmışsa bahar rahat bir nefes almıştır. Toprak ana verimliliğini yeniden cömertçe sunmuştur. Ümit yeniden başlamıştır. Yaşamak ise tüm saflığı ile gözünüzün önünde yeniden dirilmiştir.

İnanılmaz narin ve güzel olan bu çiçeğin ömrü ise sadece 10 gündür… ‘Güzel olan her şey çabuk biter’ düşüncesinin en belirgin örneğidir kiraz çiçeği. Buna karşın çabuk bittiği için de aslında çok güzel olandır. Çünkü kiraz çiçeği gittiyse doğa devrim yaratmaya başlamıştır.

TELEFONUNUZDAN DERGİYİ ONLİNE OKUMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKİ TIKLAYIN

Önceki İçerik100 Güzel Kelime
Sonraki İçerikAşka Dair
trkn-yldz1@hotmail.com'
3 Ocak 1992’de Malatya’da doğdu. İlköğretim ve lise öğrenimini Malatya’da tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldu. Bir kaç gazetede muhabirlik yaptı. Tasavvuf, insan psikolojisi gibi konulara ilgisi bulunmaktadır. Büt Dergisi’ne yazılar yazarak katkıda bulunuyor.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here