‘Gitarı Konuşturan Sanatçı’ Tarkan Çallıoğlu

0
1802
views

Müzisyen Tarkan Çallıoğlu ünlü bestekar-sanatçı Baki Çallıoğlu’nun oğlu. Kendisinden gitarı dinlediğinizde enstrümanın dile geldiğine şahit olabilirsiniz. 2011 yılında ilk single albümünü çıkarıp, insanın dinledikçe dinleyesi gelen ‘Hayaller Vardı’ şarkısına klip çekmişti. Müzik öğretmenliği de yapan Çallıoğlu’yla, merakla beklenen yeni albüm serüvenini, öğrencilerini, hobi olarak yaptığı mankenliği ve hayata dair pek çok konuyu konuşma fırsatı yakaladık. Oldukça mütevazı ve beyefendi kişiliğiyle sorularımızı yanıtlarken, biz de gerçek bir sanatçının yaşayan halini karşımızda görüp gururlandık; çünkü sorulara verdiği cevaplarla ‘Gerçek sanatçı nasıl olur’u da yanıtlıyordu. Keyifli okumalar…

Müzisyen bir ailede doğdunuz, gitarı da çok iyi kullanıyorsunuz. Bu süreç nasıl başladı?
Babam Baki Çallıoğlu ve annem Ümran Çallıoğlu müziğe olan sevgiyi en küçük yaşlarda içimizde yeşerttiler. Ben de müzisyen bir ailede doğan gitar sanatçısı olarak yola başladım. Marmara Üniversitesi’ndeki eğitimimi müzik üzerine tamamladım. Ama askerdeki arkadaşlarım ve üniversite hocalarım bas bir sesim olduğu için mutlaka onu kullanmam gerektiğini söylerdi. Zaten turnelerde büyüdüm. Çok küçükken dahi bebek sahilinde şarkılar söylerdik. Ama gönlüm hep gitardan yanaydı… Tabii şunu bilmiyorsun; dünyada enstrümantal müzik tek başına kullanıldığında çok sığ kalıyor. Ben de askerde yalnızca gitarla kendimi çok pasif hissettim. O süreçte biraz da mecbur kaldım. Sesim beğenildiği için beste yapmaya başladım.

İlgili Haber
Şiirbaz, İknatör, Sandırıcı Ceyhun Yılmaz
Önceki İçerikKingsman – Gizli Servis
Sonraki İçerikHanımefendi Müsait Misiniz?
25 Eylül 1989 da Ankara da doğdu. Kalaba Lisesi’ni bitirdi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde Gazetecilik okudu. Şiirleri ve röportajları farklı yerlerde yayınlandı. Büt Dergisi’nde röportajları yayınlanmaktadır.
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here