“Gazetecilik Psikolojik Tatmini Yüksek Mesleklerden Biri”

0
1271
views

Milliyet Gazetesi eğitim sayfası editörü Aysel Bozan Yılmaz, üniversite yıllarında, yanında ilk stajımı yaptığım kişidir. Gazete ortamını ilk orada sevmiştim. Yardımseverliği ve doğru bildiğini söylemesiyle yer etmiştir. Aysel Bozan Yılmaz ve muhabir Mine Özdemir, eğitimle ilgili olarak her hafta gençlere ve öğrencilere yaptıkları araştırmalarla pek çok bilgi sunmaya devam ediyor. Türkçeyi kullanmadaki ustalığıyla da bilinen Aysel Bozan Yılmaz ile gazetecilik üzerine konuştuk ve Aysel Bozan’ın gözünden kendi gazeteciliğini ve bu mesleğe bakışını dinledik.

Bilmediğim pek çok şeyi öğrenmemde yardımcı olan Milliyet Akademi Editörü Aysel Bozan Yılmaz ve muhabir Mine Özdemir eğitimle ilgili olarak her hafta gençlere ve öğrencilere de yaptıkları araştırmalarla pek çok bilgi sunuyor. Türkçeyi kullanmadaki ustalığıyla da bilinen Aysel Bozan Yılmaz ile gazetecilik üzerine konuştuk ve Aysel ablanın gözünden kendi gazeteciliğini ve bu saygıdeğer mesleğe bakışını dinledik.

İlgili Haber
‘Koray Avcı’ olmak için çok uğraştım

Aysel Bozan Yılmaz kimdir?

1972 Malatya doğumluyum, ailem ben 3 yaşındayken İzmir’e yerleşti. İlk, orta ve lise eğitimimi İzmir’de tamamladım. Gazetecilik sevdası aslında ortaokul sıralarındayken gönlüme düşmüştü. Ancak lise tercihimi, arkadaşlarımın etkisinde kalarak, Karşıyaka Ticaret Lisesi Muhasebe bölümünden yana kullandım. Sonrasında Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Muhasebe bölümünü tamamladım. Mezun olduktan sonra da 3 yıl muhasebecilik yaptım. Sonrasında tekrar sınavlara hazırlandım ve Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandım. 15 yıldır da bu meslekteyim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here