Fotoğrafçıların merakla beklediği fuarda İFSAK da var

Türkiye’nin en kapsamlı fotoğrafçılık fuarı Photo&Digital, 6 - 9 Nisan 2017 tarihlerinde, 7. kez sektörün tüm bileşenlerini ve uzmanlarını bir araya getirirken fuara İFSAK da dünya çapında tanınan çok önemli sanatçıların yer aldığı sergi, söyleşi ve atölyelerle katılıyor.

0
1003
views

Sektörün profesyonellerini, karar vericilerini, fotoğraf sevdalılarını fuar coşkusunda buluşturmak için İki yılda bir düzenlenen fuarda, sektöre yeni giren markalar, mağazalar, satış ve dağıtım kanalları, ekipman teknolojilerindeki gelişmeler görücüye çıkacak.

İFSAK (İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği) fuara, dünya çapında tanınan çok önemli sanatçıların yer aldığı sergi, söyleşi ve atölyelerle katılıyor.

1959 yılından bu yana ülkemizde fotoğraf ve sinema sanatının öğrenilmesini, yaygınlaşmasını ve gelişmesini sağlamak amacıyla başarılı çalışmalar gerçekleştiren İFSAK, Photo&Digital Fuarı’na önemli sanatçıların yer aldığı sergi, söyleşi ve atölyelerle katılıyor.

Sergide; Lori Nix, AES+F Grubu ve Sadık Demiröz fotoğrafları yer alacak.

Fuar süresince gezilebilecek olan sergide, son serisi olan “ The City” eserinde gizemli, insandan yoksun bir geleceği hayal eden ve yoğun, detaylı ve renkli fotoğrafları geleceğe ait modern yeni bir gelecek alternatifi sunan Lori Nix’ in eserleri sergilenecek. Nix’ in fotoğrafları, New York Sanat ve Tasarım Müzesi, Toledo Sanat Müzesi, Ohio Müzesi, Almanya’da Moyland Sarayı ve Greenwich Bruce Müzelerinde sergilendi.

İlgili Haber
‘Bilmediğimi Bilmediklerim’ serisi başladı: Asosyal değil, içe dönük

AES+F Grubu ve “ters yüz edilmiş dünya”
Sergide2015 de, 56. Venedik Bienalinde yeni projeleri “Inverso Mundo” (ters yüz edilmiş dünya) ile büyük beğeni kazanan AES+F, dünya çapında bir sanat grubunun eserleri de yer alacak. 1987 yılında kavramsal mimarlar olan Tatiana Arzamasova ve Lev Evzovich ve çoklu akademik disiplinli tasarımcı Evgeny Svyatsky tarafından oluşturulan ve sonra aralarına, fotoğrafçı Vladimir Fridkes’ i katan grup, özellikle heykel fakat bunun yanında resim, çizim ve mimari gibi araçlardan beslenmesine rağmen son çalışmalarında fotoğraf, video ve dijital teknolojilerin kesiştiği çağdaş eserlere yoğunlaştı.

Sadık Demiröz “Yalnızlık ve İzolasyon”
“Gerçeküstü görüntüler elde etmek için, hayatın yansıması diyebileceğimiz fotoğraf gerçekliğini, bir malzeme olarak kullanıyorum. Benim anlayışıma göre, fotoğrafik görüntüler, dünyada yaptığım bağlantılar, tecrübe kazandığım birliktelikler ve yaşadığım ilişkilerimin bir görsel koleksiyonudur.” Diyen sanatçı Sadık Demiröz fotoğrafları Photo&Digital Fuarı İFSAK standında sanatseverlerle buluşacak.

İlgili Haber
De Niro'ya ‘Saraybosna’nın Kalbi’

Fuar Alanında yapılacak İFSAK Etkinlikleri
* 06 Nisan 2017 Perşembe, Saat 16.15-17.00 Ateş Evirgen – Sualtı Gösteri ve Söyleşisi

* 07 Nisan 2017 Cuma, Saat 13.00 – 13-45 – Ersin Alok Gösteri ve Söyleşisi

* 07 Nisan 2017 Cuma, Saat 16.15 – 17-00 – Ercan Arslan – Basın Fotoğrafçılığı Gösteri ve Söyleşisi

* 08 Nisan 2017 Cumartesi, Saat 16.30 – 18.00 Altan Bal “Fotoğrafla Anlama-Fotoğrafla Anlatma: Belgesel Fotoğrafın ABC’si” Atölyesi

Dev markalar en son teknolojileriyle fuarda yerini alacak
Fuarda; Sigma, Sony, Fuji, Nikon, Olympus Zoom İthalat gibi sektörün bilinen dev global markaları son teknolojilerini sergileyecekler.

Fotoğrafla ilgili her şey.. En son digital teknolojiden, en küçük aksesuara dek…
Fotoğraf makinaları, Digital Fotoğraf Makinaları, Aksesuarlar, Fotoğraf çantaları, Flashlar, Filtreler, Profesyonel görüntüleme sistemleri, İşlem yazılımları, Film yıkama, Fotoğraf kimyasalları, Fotoğraf kâğıtları, Kiosk, Video kamera ve aksesuarları, Fotoğraf filmleri, yazıcılar, Sarf malzemeleri, Baskı sistemleri, Işık sistemleri, Güç kaynakları, Stüdyo donanımları, Ekranlar, tarayıcılar, tamamlayıcı ürünler, fotoğraf albümleri ve çerçeveler gibi; fotoğrafla ilgili her şey fuarda müşterisiyle buluşacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here