Extra Orchestra’dan “Extra Şarkılar”

0
855
views

“Müzik dünyasında, onları ilk enstrümanist kimlikleri ile tanıdık. Daha sonra kitleler, onları sesleriyle, şarkılarıyla sevdi ve benimsedi. Ve sürpriz bir projeye imza attılar. Öyle bir orkestra kurdular ki, orkestra müzisyenleri ve solistler kendilerinden oluştu. Türkiye’nin ilk Ünlüler Orkestrası “Extra Orchestra” kuruldu.”

“Extra Orchestra”nın “Extra Şarkılar” albümü 8 Eylül Pazartesi günü Pasaj Müzik etiketiyle müzikseverler ile buluşuyor. Albümün ilk video klibi söz ve müziği Ferda Anıl Yarkın’a, düzenlemesi İskender Paydaş’a ait olan, Ferda Anıl Yarkın’ın seslendirdiği “Starsın” şarkısına çekildi.

Metin Özülkü, Sibel Alaş, Ferda Anıl Yarkın, Reyhan Karaca, Ege’nin yer aldığı Extra Şarkılar albümünde, her sanatçı kendi şarkısını Ünlüler Orkestrası eşliğinde seslendiriyor.

İlgili Haber
Punk’ın vaftiz anası Patti Smith geliyor

Sanatçıların genelde kendi bestelerinden oluşan albümde, Cihan Güçlü gibi genç bestecilerde yer alıyor.
Extra Orchestra, verdikleri her konserde kendilerini takip eden hayranlarının ısrarı üzerine hazırladıkları albümleri ‘Extra Şarkılar’ ile iddialarını sürdürmeye devam ediyor.

Ünlüler Orkestrası
gitar, vokal – Metin Özülkü
gitar, vokal – Sibel Alaş
keman, vokal – Ferda Anıl Yarkın
kemane, vokal – Reyhan Karaca
gitar, vokal – Ege

Önceki İçerikBirbirini İkaz Edebilecek Beş Kişilik Ekibiz
Sonraki İçerikMurat Aslankara Portfolyo – Foto Galeri
1991'de doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü bitirdi. Yine aynı bölümde Bilişim Bölümü'nde Yüksek Lisans eğitiminden mezun oldu. Dergiye yazılarıyla ve Foto-Haber kategorisinde fotoğraf çekimleriyle katkı da bulunuyor. Ve Büt Dergisi'nde editörlük ve sayfa tasarımlarını yapıyor...
TEILEN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here