Onur Mansız – Trajedi

  0
  239
  views

  Event Details


  Onur Mansız - TrajediOnur Mansız – Trajedi

  Kategori:Sergi

  Tarihler:27 Mayıs 2014 Salı
  28 Haziran 2014 Cumartesi

  Yer:Art On İstanbul

  Adres:Şair Nedim Cd. No.4, Akaretler-Beşiktaş İstanbul

  art ON İstanbul 27 Mayıs-28 Haziran 2014 tarihleri arasında genç sanatçı Onur Mansız’ın “Trajedi” adlı ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. İspanya’da yaşamının sürdüren sanatçının hiperrealist portreleri izleyicilerden bir duygu yoğunluğu talep ediyor; onları melankoli ve belki de kara bir mizahın sınırlarında dolaşan kendi trajedileriyle yüzleşmeye çağırıyor.

  Sanatçının duygusal-gerçekçi yaklaşımının, resimlerdeki teatral kurgunun hâkim olduğu kompozisyonlara aykırı düştüğü söylenebilir, ancak bu tezatlık izleyiciyi içine çeken güçlü bir iluzyon olusturuyor. Figürlerin uzerine yansıtılan görüntüler, modellerin yüz ifadeleri ve beden dillerinin yanı sıra omuzlarına yüklenen rollere ve psikolojik derinliklerine ışık tutuyor. Onur Mansız’in “Trajedi” adlı sergisi 27 Mayis-28 Haziran tarihleri arasında art ON İstanbul’da gorülebilir. 7 Haziran Cumartesi günü saat 14.30’da, yine art ON İstanbul’da Onur Mansız’ın sergisi ve sanatsal üslubu hakkında, yazar Niyazi Zorlu ile bir söyleşi gerçekleştirilecektir.

  Sanatçı Hakkında:
  1986 İstanbul doğumlu Onur Mansız, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakultesi Resim Bölumü’nden mezun oldu. Sanatçı Ourense ve Istanbul arasında mekik dokuyor, yaşıyor ve çalışıyor.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here