Harbiye Açık Hava Dhafer Youssef’s Birds Requiem Konseri

  0
  157
  views

  Harbiye Açık Hava Dhafer Youssef's Birds Requiem Konseri

  Harbiye Açık Hava Dhafer Youssef’s Birds Requiem Konseri

  Tarih: 05 Temmuz 2014 Cumartesi
  Saat: 21:15

  Yer: Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu

  Adres: Taşkışla Cad. Harbiye Şişli İstanbulTelefon:0212 232 86 03

  Bilet Fiyatları: 1. Kategori – 145.00 TL 2. Kategori – 122.00 TL 3. Kategori – 100.00 TL 4. Kategori – 78.00 TL 5. Kategori – 56.00 TL 6. Kategori – 45.00 TL

  Bilet Satış Yeri: Biletix Çağrı Merkezi: 0216 556 98 00 Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe

  Konser Notu:

  Tunuslu caz sanatçısı Dhafer Youssef’in etnik caz projesi Birds Requiem – Kuşların Ağıtı, 5 Temmuz’da Harbiye Açık Hava’da hayranlarıyla buluşuyor.

  Ud, vokal: Dhafer Youssef
  Klarnet: Hüsnü Şenlendirci
  Kanun: Aytaç Doğan
  Gitar: Eivind Aarset
  Piyano: Kristjan Randalu
  Kontrbas: Phil Donkin
  Davullar: Ferenç Nemeth

  Dhafer Youssef, Hüsnü Şenlendirici, Aytaç Doğan, Eivind Aarset, Phil Donkin, Kritjan Randalu ve Ferenc Nemeth’in yer aldığı Birds Requiem – Kuşların Ağıtı müzik projesi, Dhafer Youssef’in öncülüğünde, ayrı ülkelerden bir araya gelen virtüözleri ağırlıyor. Sınırlar ötesi bir etnik caz performansının sunulacağı konserde, Dhafer Youssef’in büyüleyici vokal ve ud tekniğine Hüsnü Şenlendirici’nin klarneti başta olmak üzere sıra dışı sesler eşlik edecek.

  Dhafer Youssef, Sufi gelenekleri ve Arap liriklerinden beslenen müziğiyle dünyanın en iyi cazcılarından ve Tunus underground müziğinin temel taşlarından biri olarak kabul ediliyor.

  Sanatçının konseri ile aynı adı taşıyan yeni albümü Birds Requiem, Avrupa’da 2013’ün en iyi ilk üç caz albümü arasındaki yerini aldı. Le Monde gazetesinin seçkisinde ise güncel caz kategorisinde 2013’ün en iyi albümü oldu.

  Sanatçı, albümün yayınlanmasını takip eden süre içerisinde başarılı bir Avrupa turnesi kapsamında Londra Filarmoni Orkestrası’yla da sahne aldı.

  Dhafer Youssef, Türkiye’nin klarnet üstadı Hüsnü Şenlendirici’yi de yanına alarak yeni albümünün müziklerini ve klasikleşen performansını iki yıllık ayrılıktan sonra ikinci evim dediği İstanbul’da müzikseverler ile paylaşacak.

  Bu özel proje için bir araya gelen kadro, 5 Temmuz Cumartesi akşamı Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda aynı sahnede yer alacak.
  Nasıl Giderim?

  Caz ve müzik festivallerine, dans gösterilerine, yerli ve yabancı büyük isimlerin konserlerine ve tiyatro oyunlarına ev sahipliği yapan Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, İstanbul’un en önemli konser ve etkinlik mekanlarından biridir.

  İstanbul Hilton Oteli’yle Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın yanında yer alan, 3972 kişi oturma kapasiteli Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, şehrin kalbinin attığı Beyoğlu’na 10 dakika yürüme mesafesinde.

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here