Etik mi? Oyna, Devam!

Son zamanlarda Beşiktaş ile Guilherme arasındaki yakınlaşma iyice ayyuka çıktı. Önce Yeni Malatyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın oyuncusunun Beşiktaş ile görüştüğünü açıkladı. Ardından da kulübün başkanı Adil Gevrek bu görüşme için 'etik değil' ifadesini kullandı. Ben ise bu görüşe katılmıyorum.

0
73
views

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek’in transfer hakları elinde olmamasına rağmen bonservisi Benevento’da olan Breziyalı oyuncunun transferi için kolaylık sağlayacaklarını söylemesi, akabinde de görüşmeyi etik bulmaması biraz abes doğrusu. Günümüzde bir çok profesyonel futbolcunun sözleşmesinde serbest kalma bedeli bulunmakta… Guilherme de kiralık olarak geldiği Malatya ekibine imza atarken sözleşmesine bu tarzda bir madde ekletmiş. İyi ya Malatyaspor da bunu kabul etmiş. Mesela Dortmund, sözleşmesindeki maddeyi avantajına çevirerek Haaland’ı Salzburg’dan alırken ayıp mı etmiştir?

Etik kelimesinin sözlükteki karşılığı ahlak, iş ahlakıdır. Ben bu transferde ahlaka aykırı bir husus görmemekteyim. Adil Bey eğer etik değerleri arıyorsa Beşiktaş’ın sözleşmeli oyuncusu ve kaptanı Oğuzhan Özyakup’a olan ilgisini basınla paylaşmadan önce etik değerlerini yargıladığı tarihi kulübe resmi teklifte bulunmalıydı. Oğuzhan Özyakup kötü bir dönemden geçerken bir Süper Lig kulübü başkanının “Oğuzhan’ı isteriz.” açıklaması kafa karıştırabilir mi? Pekala karıştırır. Etik mi? Oyna, devam!

İlgili Haber
Cristiano Ronaldo Dos Santos Aveiro

Türkiye’de futbol ormanında efendi olanı çok ezdiler. Susanı, aciz zannettiler. Hak arayanı tokatlayıp ağlama dediler. Ne güzel şarkıydı Ahmet Kaya’nınki… Nasıldı? Bir menekşe kokusunda etik aramak var ya bu hep böyle böyle gider mi?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here